Jak je to s osobním bankrotem a stavebkem?

Dobrý den, jdou do osobního bankrotu – insolvence. Mám ale stavební spoření. Bohužel mi ho nezruší do doby než projdu soudem, nestihli by to. Mám ho přeci jen zrušit nebo ho nechat tak. Zruší ho soud nebo mi ho nechají s tím, že na něho 5 roků nesáhnu (jak to je s penzijním připojištěním). Poraďte jestli ho mám ještě rušit nebo to nechat tak. Aby mi pak třeba nezamítli tu insolvenci jen proto, že jsem to stavebko zrušila. Nemám tam moc peněz, kolem 60000,– Kč /dluhy jsou podstatně vyšší/. Dokážete poradit?

Odpovědi
Salvaje

Myslím, že Vám ho nechají s tím, že na něj nešáhnete. Pokud ho zrušíte během těch 5 let, tak o něm pak bude rozhodovat insolvenční správce.
Ale raději se zeptejte nějakého odborníka přes insolvenční řízení…