zzzlatokopka

Jak je to s odstoupení od smlouvy v případě zakoupení voucheru přes internet?

Dívala jsem se na http://www.hy­perslevy.cz/ce­la-cr/7-5-2015-6denni-pobyt-ve-vysokych-tatrach-pro-1-osobu/# v podmínkách je psáno toto" Voucher je možné stornovat nejpozději 7 dnů od zakoupení, jinak propadá" Já myslela, že pokud to koupím přes internet, tak je lhůta 14 dní. Je nebo není? Jak to teda je? Můžou ji dát jen 7 dní? Má voucher nějakou vyjímku?

Tak mi „zamindrákovaný primitiv mazal“ smazal tuto otázku, admin ji vrátil, jenže až po 3 dnech a to už se k odpovědím nikdo nepřidal:-(((

Chápu Ypsilonoviće proč začal trolit, no a bohužel chápu i Setapoucha v názoru na admina:-((( Je fakt smutné, že to tu takhle upadá:-(

Pokud se chcete připojit s odpovědí, budu ráda.

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Zákon jasně hovoří, že je to 14 dní. Výjimku nemá. A nemá ani vyjímku a už vůbec ne jímku :D

Další odpovědi
gecco

Jak píše Raibek – 14denní lhůta je daná zákonem na všechny smlouvy uzavřené mimo běžnou provozovnu prodejce (distančním způsobem)…
Výjimky definuje § 1837 NOZ, domnívám se, že ten voucher mezi výjimky ´napasovat´ nepůjde…
😉
Jenže – pokud bude prodejce odmítat, bránit se můžeš leda soudně (+způsobit prodejci, hypoteticky, potíže – FÚ, ŽÚ…)

setapouch

Odobne si myslim, ze jde o poskytnuti sluzby – dojednani poskytnuti slevy konecnym prodejcem. Voucher byl vydan, tj. s plnenim ze strany poskytovatele sluzby se uz zacalo, takze tim neni narok na odstoupeni od smlouvu podle paragrafu 53 odst. 7.

Nejsem pravnik, jen muj nazor.
Doplňuji:
Předně se omlouvám, o § 57 šlo podle starého zákona :)

Přečetl jsem si VOP a musím souhlasit s „předřečníky“. Smlouva se uzavírá mezi tebou a Poskytovatelem (ten, u koho voucher uplatníš). Provozovatel (portál) v tom nehraje žádnou roli.

1.1.6 Smluvní stranou se rozumí Poskytovatel a Objednatel nebo kdokoli z nich;

1.1.8 Voucherem se rozumí poukaz vystavený Poskytovatelem po uzavření Smlouvy, který je dokladem o uzavření Smlouvy, zaplacení Ceny.

Takže jde o kupní smlouvu mezi tebou a Poskytovatelem. A pozor, nebyl-li spotřebitel poučen o právu odstoupit od smlouvy v souladu s § 1820 odst. 1 písm. f) NOZ, může spotřebitel od smlouvy odstoupit do jednoho roku a čtrnácti dnů ode dne počátku běhu lhůty pro odstoupení podle odstavce 1. A já tam opravdu nenašel vůbec nic o možnosti odstoupit od smlouvy :)

zzzlatokopka

Raibeku z jedné čárky naděláš:-DDD ty nevíš že jsem disgrafický blbá:-DDD

JájsemRaibek

Nevím :D :D :D Teda už jo :D