Avatar uživatele
zzzlatokopka

Jak je to s odstoupení od smlouvy v případě zakoupení voucheru přes internet?

Dívala jsem se na http://www.hy­perslevy.cz/ce­la-cr/7-5-2015-6denni-pobyt-ve-vysokych-tatrach-pro-1-osobu/# v podmínkách je psáno toto" Voucher je možné stornovat nejpozději 7 dnů od zakoupení, jinak propadá" Já myslela, že pokud to koupím přes internet, tak je lhůta 14 dní. Je nebo není? Jak to teda je? Můžou ji dát jen 7 dní? Má voucher nějakou vyjímku?

Tak mi „zamindrákovaný primitiv mazal“ smazal tuto otázku, admin ji vrátil, jenže až po 3 dnech a to už se k odpovědím nikdo nepřidal:-(((

Chápu Ypsilonoviće proč začal trolit, no a bohužel chápu i Setapoucha v názoru na admina:-((( Je fakt smutné, že to tu takhle upadá:-(

Pokud se chcete připojit s odpovědí, budu ráda.

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, mojitek, JájsemRaibek, marci1, gecco před 3257 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Zákon jasně hovoří, že je to 14 dní. Výjimku nemá. A nemá ani vyjímku a už vůbec ne jímku :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Jak píše Raibek – 14denní lhůta je daná zákonem na všechny smlouvy uzavřené mimo běžnou provozovnu prodejce (distančním způsobem)…
Výjimky definuje § 1837 NOZ, domnívám se, že ten voucher mezi výjimky ´napasovat´ nepůjde…
😉
Jenže – pokud bude prodejce odmítat, bránit se můžeš leda soudně (+způsobit prodejci, hypoteticky, potíže – FÚ, ŽÚ…)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
setapouch

Odobne si myslim, ze jde o poskytnuti sluzby – dojednani poskytnuti slevy konecnym prodejcem. Voucher byl vydan, tj. s plnenim ze strany poskytovatele sluzby se uz zacalo, takze tim neni narok na odstoupeni od smlouvu podle paragrafu 53 odst. 7.

Nejsem pravnik, jen muj nazor.
Doplňuji:
Předně se omlouvám, o § 57 šlo podle starého zákona :)

Přečetl jsem si VOP a musím souhlasit s „předřečníky“. Smlouva se uzavírá mezi tebou a Poskytovatelem (ten, u koho voucher uplatníš). Provozovatel (portál) v tom nehraje žádnou roli.

1.1.6 Smluvní stranou se rozumí Poskytovatel a Objednatel nebo kdokoli z nich;

1.1.8 Voucherem se rozumí poukaz vystavený Poskytovatelem po uzavření Smlouvy, který je dokladem o uzavření Smlouvy, zaplacení Ceny.

Takže jde o kupní smlouvu mezi tebou a Poskytovatelem. A pozor, nebyl-li spotřebitel poučen o právu odstoupit od smlouvy v souladu s § 1820 odst. 1 písm. f) NOZ, může spotřebitel od smlouvy odstoupit do jednoho roku a čtrnácti dnů ode dne počátku běhu lhůty pro odstoupení podle odstavce 1. A já tam opravdu nenašel vůbec nic o možnosti odstoupit od smlouvy :)

Upravil/a: setapouch

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Raibeku z jedné čárky naděláš:-DDD ty nevíš že jsem disgrafický blbá:-DDD

před 3267 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Nevím :D :D :D Teda už jo :D

před 3267 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek