Avatar uživatele
Bronzový

Jak je to s odstoupení od smlouvy v případě zakoupení voucheru přes internet?

Dívala jsem se na http://www.hyperslevy.cz/… v podmínkách je psáno toto" Voucher je možné stornovat nejpozději 7 dnů od zakoupení, jinak propadá" Já myslela, že pokud to koupím přes internet, tak je lhůta 14 dní. Je nebo není? Jak to teda je? Můžou ji dát jen 7 dní? Má voucher nějakou vyjímku?



Tak mi "zamindrákovaný primitiv mazal" smazal tuto otázku, admin ji vrátil, jenže až po 3 dnech a to už se k odpovědím nikdo nepřidal:-(((

Chápu Ypsilonoviće proč začal trolit, no a bohužel chápu i Setapoucha v názoru na admina:-((( Je fakt smutné, že to tu takhle upadá:-(

Pokud se chcete připojit s odpovědí, budu ráda.

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Zákon jasně hovoří, že je to 14 dní. Výjimku nemá. A nemá ani vyjímku a už vůbec ne jímku :D

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jak píše Raibek - 14denní lhůta je daná zákonem na všechny smlouvy uzavřené mimo běžnou provozovnu prodejce (distančním způsobem)...
Výjimky definuje § 1837 NOZ, domnívám se, že ten voucher mezi výjimky ´napasovat´ nepůjde...
;-)
Jenže - pokud bude prodejce odmítat, bránit se můžeš leda soudně (+způsobit prodejci, hypoteticky, potíže - FÚ, ŽÚ...)


Avatar uživatele
Stříbrný

Odobne si myslim, ze jde o poskytnuti sluzby - dojednani poskytnuti slevy konecnym prodejcem. Voucher byl vydan, tj. s plnenim ze strany poskytovatele sluzby se uz zacalo, takze tim neni narok na odstoupeni od smlouvu podle paragrafu 53 odst. 7.

Nejsem pravnik, jen muj nazor.
Doplňuji:
Předně se omlouvám, o § 57 šlo podle starého zákona :)

Přečetl jsem si VOP a musím souhlasit s "předřečníky". Smlouva se uzavírá mezi tebou a Poskytovatelem (ten, u koho voucher uplatníš). Provozovatel (portál) v tom nehraje žádnou roli.

1.1.6 Smluvní stranou se rozumí Poskytovatel a Objednatel nebo kdokoli z nich;

1.1.8 Voucherem se rozumí poukaz vystavený Poskytovatelem po uzavření Smlouvy, který je dokladem o uzavření Smlouvy, zaplacení Ceny.

Takže jde o kupní smlouvu mezi tebou a Poskytovatelem. A pozor, nebyl-li spotřebitel poučen o právu odstoupit od smlouvy v souladu s § 1820 odst. 1 písm. f) NOZ, může spotřebitel od smlouvy odstoupit do jednoho roku a čtrnácti dnů ode dne počátku běhu lhůty pro odstoupení podle odstavce 1. A já tam opravdu nenašel vůbec nic o možnosti odstoupit od smlouvy :)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

zzzlatokopka

Raibeku z jedné čárky naděláš:-DDD ty nevíš že jsem disgrafický blbá:-DDD

Avatar uživatele
Stříbrný

JájsemRaibek

Nevím :D :D :D Teda už jo :D

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.