zzzlatokopka

Jak je to s odpovědností za škodu, kterou způsobí „toulavé zvíře“?

Před pár měsíci, jsem nakrmila kocourka, zůstal u nás, krmím ho pořád:-) Avšak není můj, já si ho nepořídila a myslím si, že to, že ho krmím, není právní důvod pro vznik mého vlastnictví.

Víte někdo jak to s tím vlastnictvím přesně je?
Kdy ho začnu vlastnit? Po 3 letech vydržením?
Jak je to se škodou, kterou by případně způsobil?

Mám pojištění odpovědnosti, tam spadá i pes, ale koucour v něm zahrnutý není. Ptám se proto, ať vím, zda ho musím do pojištění zahrnout.

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud nalezneš zvíře – a ´necháš si je´ a nikdo se o něj nepřihlásí, stáváš se majitelem po dvou měsících.
Pokud o ně zájem nemáš, můžeš je dát do útulku.
Nejsem si jist, zda tím, že kocourka krmíš, se opravdu po dvou měsících stáváš jeho majitelem – domnívám se ale, že ano.
___
Pokud budeš vlastníkem, jsi za zvíře (a škody jím způsobené) odpovědná, i kdyby se ti zatoulalo nebo prchlo…
Doporučuju kocourka do pojistky zahrnout – a nebo se jej zbavit (útulek)…
😉