bolak

Jak je to s oddlužením, kolik musím dlužit, abych se moh oddlužit?

A co když si půjčím 10 milionů, ty si někam zašiju a druhej den požádám o oddlužení?

Nejlepší odpověď
Hlada

To je možné a ačkoli je to k neuvěření, je to legální a lidé to opravdu tak dělají.
Stačí mít několik půjček po splatnosti, nesplácet je, napsat do přihlášky nějaký blábol o malém příjmu a vysokých splátkách a soud oddlužení povolí. Nezkoumá, co dlužník s penězi udělal. Když dlužník 5 let dodrží předepsaný režim, hlavně platí insolvenčního správce, tak pak může zašité peníze vesele používat.

Další odpovědi
anonym

10 mega ti nikdo nepůjčí, musíš mít majetek v protihodnotě.

iceT

Ono to není tak snadné, z 500 žádostí o oddlužení jich projde jen kolem 50, víc ne, kritéria jsou přísná.

ivzez

Hned druhý byste mohl zkusit požádat,
ale soud by to určitě neschválil.

Odlužení může být schváleno člověku, který má několik věřitelů, je ve skluzu
se splátkami, je schopen ze svých příjmů uhradit minimálně 30 % dluhů.
Hlavní však je získat souhlas věřitelů s uhrazením těch 30 %…

Více informací na portálu Justice.cz:
http://insolvencni-zakon.justice­.cz/obecne-informace/oddlu­zeni.html

_____

Poznámka k odpovědi iceT:

Většinou neprojdou žádosti, které mají nějaké nedostaky.
Po odstranění nedostatků je možné žádost podat znovu.

Hlada

iceT: Neprojdou jen ty žádosti, které mají nějaké formální nedostatky. Žádost je možné v průběhu řízení opravovat, doplňovat a v případě zamítnutí podat opakovaně. Získat schválení oddlužení je mimořádně jednoduché. Složitost z toho dělají jen firmy, které vydělávají na vyplnění přihlášky za dlužníky.
ivzez: Souhlas věřitelů se nepožaduje. Kdo by souhlasil s tím, že ho někdo okrade?
Že se při schvalování oddlužení nezjišťuje, co dlužník s penězi udělal, je mezera, která umožňuje to, na co se tazatel ptal.

Dochy

Pokud se nemýlím, pak s oddlužením musí souhlasit i věřitelé. Soud sám o sobě jim to standardně nenařídí.

Hlada

Jugar: 10 mega je pochopitelně nadsázka. Jsou ale tací, kteří zvládnou v krátké době přes 30 závazků za 3–4 mega, přestože nic nemají a oddlužení je jim povoleno.