Jak je to s oddávacím právem pro kapitána lodi?

Četl jsem, že čeští kapitáni toto právo nemají. V jakých zemích, za jakých podmínek atp. to tedy platí?

Nejlepší odpověď
anonym

V cizině může v případě ohrožení života přijmout prohlášení snoubenců (má-li alespoň jeden z nich české státní občanství), i kapitán lodi plující pod vlajkou České republiky, kapitán letadla registrovaného v ČR a velitel vojenské jednotky ČR v zahraničí.

Další odpovědi
Drap

Žádná zaoceánská loď, nepluje pod vlajkou České republiky. Takže neni ani žádný námořní kapitát, který by mohl mít toto právo.

Pepa25

Jak píše barbakan – viz § 667 občanského zákoníku provedený §41 zákona o matrikách

Drap: není to pravda, námořní rejstřík ČR není prázdný, jsou tam stovky námořních jachet …