Jak je to s oceněním škod při dopravní nehodě?

Ve zprávách se občas objeví, že Policie odhadla škodu na autě, řekněme 150 tisíc, ale likvidátor od pojišťovny odhadne škodu ve výši, řekněme 50 tisíc.
Buď Policie špatně odhadla škodu nebo likvidátor okradl pojištěnce. Kde je tedy pravda?

Nejlepší odpověď
Drap

Od policie jsou jen hrubé, neprofesionální odhady.Důležitý je odhad likvidátora.

Další odpovědi
redy

Policajti odhadnou škodu u obou vozidel, plus třeba stožár nebo barák plot a co já vím, co mu stálo v cestě:-)

tforro

Správně to ocení pouze soudní znalec. Vyjde to na cca 3–7tisíc kč.
S likvidátorama od pojišťoven mám své zkušenosti. Náhradní díl v autokelly stojí 1800,se slevou se dostanu na 1200 ale on má tabulku, že se dá sehnat za 700, takže dostanu 700 kč. Pojišťovny, to je banda šmejdů a vyžírků !!!

Dochy

Důležité je za kolik je možné uvést vůz do původního stavu. Pokud mechanik řekne že to opraví za 50000, likvidátor že max 10000, požádám likvidátora ať mi opravu zajistí a pak nechám ověřit kvalitu.