Andy.vlk

Jak je to s měrnou tepelnou kapacitou látek?

Potřebovala bych vědět jak je to s měrnou tepelnou kapacitou. Pokud máme například vodu ( měrná tepelná kapacita 4200 J/kg x °C)a železo (450 J/kg x °C), kolik tepla jim musíme dodat abychom je ohřáli z například na teplotu 100 °C? Musíme dodat oboum látkám stejně, jen voda se bude zahřívat o něco déle, nebo budeme muset vodě dodat větší množství tepla, abychom ji mohli zahřát na danou teplotu? Prosím poraďte mi, nesem si této věci stoprocentně jistá.
Děkuji

Odpovědi
quentos

podle definice měrné tepelné kapacity je správně druhá možnost, tedy vodě musíme k zahřátí na stejnou teplotu jako železo dodat větší množství tepla.

Zdroj: http://fyzika­.jreichl.com/ma­in.article/vi­ew/578-merna-tepelna-kapacita