Lů18

Jak je to s maturitními stužkami a šerpami, kdy nosí smůlu a kdy ne?

Se spolužačkami sme se bavily o tom, že stužky by se neměly nosit po maturitnim plesu, že to nosí smůlu. A že je to tak i se šerpami, které bysme neměli mít po půlnoci na sobě jinak neodmaturujeme. Je to tak? Popřípadě, jak ste to měli vy? :)

Nejlepší odpověď
annas

Snad byste takovéto pověře nevěřila?. Kdyby to byla pravda, tak by všichnií ti, kteří mají šerpu či stužku, prospěli u maturity třeba na výbornou a nikdo nemusel dělat reparát.

Opravdu se domnlíváte, že výsledek u maturity nezáleží na vědomostech, ale na šeprě či stužce?

Jinak tradice, studenti dávají najevo, že budou brzy skládat maturitu. Nepamatuji se, možná když jsem maturovala, jsme se vůbec nestužkovalil. Nikdo z nás maturitu neopakoval.

Jinak stužky či šerpy (nebo obojí) studenti dostávají na maturitním plese od třídního učitele. Tuto pověru jsem neslyšela.

Další odpovědi
quentos

Takovouto nesmyslnou pověru slyším poprvé. Nejlépe je se takovými bláboly vůbec nezabývat.
Zda odmaturujete či ne, závisí pouze na to, zda a jak pečlivě se na maturitu připravíte.
Doplňuji:
*na tom…