Avatar uživatele
Elisa24

Jak je to s mastičkou s kardiordy?

Dobrý den, při léčbě mastičkou s kortikoidy bylo doporučeno vyvarovat se sluníčku. Znamená to prosím, že se nemá sluníčku vystavovat pouze postižené místo nebo by se člověk neměl zdržovat na slunci celkově? Děkuji

Zajímavá 0 před 3648 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Člověk léčený kortikoidy by se měl slunění vyhýbat celkově – apo kud to nejde, používat výrazně vyšší faktor opalovacích krémů…
Kortikoidy způsobují zvýšenou citlivost na světlo – a projevem může být ani ne tak spálení kůže, jako různé vyrážky apod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Ano neslunit se celá. Jinak si stačí přečíst letáček , který se přikládá k léku.

Viz: na př.
Dlouhodobé nepřetržité léčení mastí Triamcinolon E Léčiva tlumí mnoho biologických pochodů v kůži. Snižuje zejména přísun živin a narušuje schopnost přirozené obnovy (regenerace) kůže. Kůže se ztenčuje. Na místech vystavených dennímu světlu (obličej, krk, výstřih, ruce a předloktí) začnou vystupovat rozšířené žilky a bělavé tečky (prosvítající mazové žlázky), v podpaží, na vnitřních plochách stehen a podbřišku se mohou objevit pajizevky. Dojde-li k poruše přirozeného zbarvení (pigmentace), vznikají na kůži tmavší nebo světlejší skvrny.
Při ošetřování chorobných ploch přesahujících pětinu tělesného povrchu se triamcinolon vstřebává do krevního oběhu v takovém množství, které již může ovlivnit četné tělesné funkce. Proto je třeba informovat lékaře při každé návštěvě o jakýchkoliv celkových obtížích, které se vyskytly během léčby (např. nespavost, bolest hlavy, závratě, změny vidění, bolesti v břiše, svalech nebo kostech, otoky dolních končetin, bušení srdce, častější potřeba pití a močení). Lékař zhodnotí Vaše údaje, popřípadě zajistí další potřebná vyšetření a může upravit, změnit nebo přerušit léčbu.
Interakce

Platí to i při podání kortikosteroidů per oro ( ústy).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek