hipot

Jak je to s legalitou takzvaného „yiffu“ v České republice?

Je vlastnit, na disku nebo v papírové podobě, či na internetu sledovat tyto obrázky, (Yiff art – kreslené, nebo počítačovou grafikou vytvořené obrázky, zobrazující erotické, nebo sexuální akty mezi antropomorfními postavami nejčastěji zvířat – viz. google), nějakým způsobem protizákonné v České republice?

Odpovědi
setapouch

Nejsem právník, ale zobrazování pohlavního styku se zvířetem je zakázané. Termín pohlavní styk se používá pro člověka.

Z toho si jistě už sám dokážeš odvodit co a jak, já yiff neznám a podle uvedeného popisu si nic představit nedokážu.
Doplňuji:
Arygnoce nelze brat vazne. Namluvi toho sice spoustu, ale pravda je z toho minimum. Nevim, jestli je to zly umysl nebo jen hloupost.

Podle ceske pravni upravy je zobrazeni pohlavniho styku se zviraty trestne (jakekoli zobrazeni, nikoli jen zachyceni na video). Viz § 191 trestniho zakoniku – http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h3­.aspx

WoIfy

„Add setapouch“
Pravda je asi někde uprostřed.
Zakázaná je jen výroba a distribuce, popřípadě zveřejnění díla na místech přístupných nezletilým.
Z toho plyne, že získání, a vlastnictví takového díla jako i samotný sexuální styk se zvířetem je z hlediska práva v pořádku.

Paradoxně kdyby Vás při tom natočil soused, a hodil to třeba na YouTube, bude porušovat zákon pouze on. 😉

arygnoc

takže si to ujasnime.
yiff nie je IBA vami definovaná činnosť.
je to napr i Yerevan International Film Festival (to vari nemusím prekladať).

ale poďme teda k tématike sexu:
vami popisovaná prax v pohlavnom živote je yiff komunitou považivaná za źnevažujúcu.
yiff komunita totiž uprednostňuje kontakt s osobami (ľuďmi) vybavenými hustou pokrývkou ochlpenia, a nejedná sa výlučne o sexuálny vzťah.
nejaké zoofílne praktiky (i ich umelecké zobrazenie) je komunitou odmietaná (98%).

pokiaľ máte na mysli fandom komnitu yifty, je to subkultúra ktorá má záujem o fiktívne antropomorfné zvieracie postavy s ľudskými osobnosťami a charakteristíkami – antropomorfné atribúty zahŕňajú vystavovanie ľudskej inteligencie a výrazov tváre, schopnosti hovoriť, chodiť po dvoch nohách, nosiť oblečenie…

o sexuálnych fiktívnych praktikách s takýmito postavičkami sa možno bavia niekde naklubovej úrovni sexuálni devianti. ktorí sú asi na úrovni súložníkov s barbie a medvedíkom pú.

takže:
yiffu je všeobecne ponímané ako

  • fandom (fiktívnych postavičiek) alebo
  • komunita milovníkov ochlpenia (výhradne ľudského).

;-Q
Doplňuji:
no a k tomu trestnému právu:

český trestný zákonník nepovažuje zoofíliu za trestný čin ani vo svojom novom znení.
platí to i pre fiktívne postavy včítane diabla, antických bohov, ako aj pre súlož s neživými predmetmi.
český trestný zákonník sa zaoberá trestnosťou pohlavného styku vyložene iba medzi ľuďmi (súlož medzi príbuznými, pohlavné zneužívanie, znásilnenie, ohrozenie pohlavnej výchovy, súlož z maloletou osobou, …, bohužiaľ, homosexuálny pohlavný styk už nie je trestný čin).

preto i vlastnenie akýchkoľvek materiálov s touto tématikou (pokiaľ neporušujú iné zákony, napr. podnecovanie k násiliu motivované genderovo, rasovo alebo nábožensky, politicky, …) nie je trestné.

;-Q

klumprt

Přechovávání je trestné pouze v případě dětské pornografie (§ 192 odst. 1 tr.z.)

Poskytování dalším osobám je trestné jak u dětské pornografie (§ 192 odst. 2 tr.z.) tak u pornografic­kých děl

  • v nichž se projevuje násilí či neúcta k člověku,
  • nebo která popisují, zobrazují nebo jinak znázorňují pohlavní styk se zvířetem (§191 tr.z.)

Je zajímavou otázkou, jestli by vadilo, pokud by např. sex se zvířetem byl kreslený a tedy by ke skutečnému sexu při výrobě díla nedošlo.
Mám za to, že by to trestáno nakonec nebylo. Pochybuju ale, že by u nás byl vynesen nějaký rozsudek týkající se takového jednání, takže těžko předvídat, jak by se k tomu soud stavěl.

wlf

Jak zde již zaznělo, v ČR je trestná pouze tvorba či distribuce „pornografických materiálů popisujících, zobrazujících nebo jinak znázorňujících pohlavní styk se zvířetem“, nikoliv jejich držení či samotný pohlavní styk se zvířetem (za předpokladu, že během něj nedošlo k porušení jiných zákonů – například k týrání daného zvířete).

Zákon č. 40/2009 Sb., § 191, odstavec 1 konkrétně uvádí: „Kdo vyrobí, doveze, vyveze, proveze, nabídne, činí veřejně přístupným, zprostředkuje, uvede do oběhu, prodá nebo jinak jinému opatří fotografické, filmové, počítačové, elektronické nebo jiné pornografické dílo, (…) které popisuje, zobrazuje nebo jinak znázorňuje pohlavní styk se zvířetem, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.“

Co se Yiff artu týče, mohl by teoreticky spadat pod „počítačové, elektronické nebo jiné pornografické dílo, (…) které popisuje, zobrazuje nebo jinak znázorňuje pohlavní styk se zvířetem“ a tudíž být v ČR ilegální. Tedy, minimálně ten art, kde má jedna postava vypadající jako běžně (feral) zvíře pohlavní styk s jinou postavou, která má lidskou podobu či podobu antropomorfního zvířete.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.