Kelt

Jak je to s kočkou a se psem, podle toho , kam si lehnou?

Říká se, že kam si lehne pes, tam postav lůžko a kam si lehne kočka, tam lůžko nestav. Ale má to místo, kam si lehne kočka (myslím zvíře) nějaké pozitivum? Díky.

Nejlepší odpověď
annas

V dřívějších dobách se do bytu vpouštěli psi a kočky, protože se tradovalo, že kočka vyhledává rušivé (geopatogenní) zóny, ráda v nich odpočívá, ale pes si do nich nikdy nelehne.

Dnes je podobná praktika diskutabilní, domácí mazlíčci mívají zvířecí vlastnosti oslabené a často onemocní podobně jako člověk.
Pes i kočka si rádi vlezou do měkké postele svého páníčka, ať je umístěna v zóně nebo není.

„Rozdíly mezi živočišnými druhy však podle doktora Langa opravdu existují. Kočka svojí srstí tvoří elektrický náboj, který se vybíjí právě v místech s vyšší elektrickou vodivostí. Pes má jiné osrstění – je na tom spíš jako člověk. “

O škodlivosti geopatogenní zóny, v bytě se dovíte víc od autorky článku „!Geopatogenní zóny – dobrá a špatná místa“ od Terezy Nesytové.

http://www.zi­jemenaplno.cz/Clan­ky/a836-Geopatogenni-zony-dobra-a-spatna-mista.aspx

Další odpovědi
marci1

Je tomu tak. Kočky jsou jediná zvířata, která vyhledávají geopatogenní zóny, lidem a psům neprospívají a proto se jim vyhýbají.
Dnes, kdy si někteří „páníčci“ berou své miláčky do postele, už to asi neplatí. 🙂

arygnoc

povera.

každá mačka milujúca svojho pánička (ehm) miluje diabla?
kačdá mačka spiaca u svojho pána spí v pekle?

potom mám barák jednú veľkú patogénnu zónu – na skrini (tam sa páči murovi), na gaučoch, v kuchyni pod stolom, v dielni (či ateliéri – ako chcete), u serveru (tam je teplo), u asparágusu (a že sa mu darí! – je to klon pôvodného asparágusu, ktorému sa tam nedarilo), na práčke a čojaviem kde všade spia/driemu tie moje šelmy (muro, sherry a sally).

najlepšie asi bude v pivnici, kam si chodí ľahnúť dundee (pouličná zmeska – jazvečík, ale či to nie je tým, že tam má pelech.) či v dielni, kde si pohodlne schrupne i s mačkami (najčastejčie pod točovkou či pod stolom).

;-Q

Funna

sice se to říká, ale že bych to mu až tak věřila se říct nedá…psa sice nemáme…ale kočka (chodí i ven, není to polštářový mazlík), která nemá svůj „domeček“, takže ani pevné místo, si lehá buď, do jakékoliv kabice, tašky, která se na chvíli ocitne na zemi, nebo někam do kouta, v zimě k topení, nebo do kuchyně po stůl, nebo – neojblíbenějsí místo – na židli v kuchyni zasunutou pod stolem…a dřív, když mohla chodit po celém bytě, tak byla buď někde zalezlá, kde měla pocit, že na ni nikdo nemůže (ve skříni, v tmavém koutě pod stolem), nebo se vyvalovala v peřinách…takže si mám myslet, že mám celý dům jednu geopatogení zónu?

beer

Co se mezi lidmi dlouho říká, je dnes již v mnoha případech vědecky odmítnuto a platí to i pro tzv. geopatogenní zóny – jinak negativní energie, jejichž existenci věda rovněž popírá.

Zvíře si vybírá místo odpočinku podle mnoha různých a jemu vyhovujících kriterií (teplo, klid, přehled, atd.), nikoliv však podle lidských výmyslů ! Pozitiva to tedy má pouze pro ně ))
Doplňuji:
Pozitiva to má pro zvířata.

Zdroj: Studium

Kura

Jedná se o geopatogenní síly.
Se psem tomu nevěřím.
Pes je hloupé zvíře.
Kočka je složitější tvor, ta si opravdu vybere negativní energii a dokáže ji absorbovat, také je to dobré spojení s ďáblem nebo peklem. Problém nastává u domácí kočky, která už leží na vybraném místě. Negativní energii vyhledá nejlépe kočka, která je doma venku i uvnitř.

Kiti

U mě doma to funguje asi tak, kočka leží co nejvýš, klidně na polici na knížkách a pes leží tam, kde je nejvíc polštářů nebo našeho oblečení.
Máme ale jeden pokoj, kam pes nerad chodí, vždycky jen proběhne, očuchá a jde pryč, ale ani ta micina tam není ráda, takže těžko říct.

setapouch

Jsou to nesmysly. Proč by jakýkoli tvor vyhledával místo s negativní energií?

gagaga

asi pred 5 lety jsme si chtela nechat udelat vrt ..
zavolala jsem proutkare
vylezl z auta , uvidel na zahrade spici kocku a rekl..tam vrtejte
a zase odjel
( a mel pravdu )
mam 1400 m² pozemek , a kocka spavala nejvice tam ..
( stalo me to 1000 kc ) :)

  • iv-

annas

Iv, mám rovněž osobně vyzkoušené. Zóny existují, stejně jako funguje homeopatie a bylinky. Když někdo nezkusil, neměl byl znevažovat odpovědi jiných …

Rozhodnutí je na každém, co si vybereta a čemu věří či nevěří. 🙂

gagaga

jojo an., ja vim,
jak mi pisete o te marihuane ! :)

annas

🙂