Avatar uživatele
sesednizkola

Jak je to s jizdenkou ve vlacich?

Mam za to, ze pri ceste napriklad z Prahy do Vsenor proste sednu na vlak, jizdenku si s prirazkou koupim u pruvodciho a klid. Pokud pojedu opacnym smerem, je to bez prirazk pro nemoznost koupi. Jak pracuje revizor? Jednou, asi pred deseti lety, nastoupili dva v Cernosicich a kontrolovali me. Listek jsem mel. A kdyby ne, donutili by me si ho u pruvodciho koupit nebo jak? Cestujícím asi nemusi po nastupu hledat pruvodciho, stejne jako mit platnou jizdenku? U revizora v metru si taky nekoupim listek. Nechapu tedy smysl existence revizoru ve vlacich primestske dopravy. Odpovidejte prosim jen jak to je, nepiste co si myslite.

Zajímavá 0 před 2923 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Nechce se mi to teď hledat jak je to v přepravním řádu, ale zjednodušeně takto:
pokud nemáš lístek a přihlásíš se u průvodčího před výzvou k předložení jízdního dokladu, nejedná se o tzv. černou jízdu a jízdenka ti bude průvodčím prodána. Pak záleží zda sis mohl jízdenku koupit či nikoli – existence pokladny. Takže buď s přirážkou nebo bez přirážky.
Revizor postupuje stejně.
Pokud požádáš o jízdenku až po výzvě, holt máš smůlu a připlácíš si za černou jízdu.
Revizor v metru je vlastně kontrolor a ne průvodčí. Revizor ve vlaku může být i průvodčím a spíše kontroluje průvodčího.
Příklad z mládí: Jel jsem vlakem a ukecal průvodčí proč mám špatný lístek. Její odpověď, aniž by mi lístek označila byla, že pokud příjde revizor, tak ona mě neviděla. Protože by měla průšvih.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokud si nekoupíš lístek ve stanici, kde je pokladna, tak ti ho průvodčí prodá, ale s patřičnou přirážkou. S revizory je to celkem jasné, jedeš bez lístku, dostaneš pokutu a neni co řešit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Front

http://www.cd­.cz/vnitrostat­ni-cestovani/jiz­denka/jak-koupit/-3573/
Jak tady píšou, tak si máš najít průvodčího a jízdenku u něj zakoupit.Zbytek jak píše Drap.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

ad revizor v metru: nevím, jak to máte v MHD v Práglu, ale u nás při odchycení revizorem v MHD samozřejmě platíš pokutu plus řádné jízdné; běžnou jízdenku ti samozřejmě revizor nedá, jako řádná jízdenka slouží ten papír, co ti revizor vypíše.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek