manon

Jak je to s interní poštou?

Nemělo by být v nápovědě vyloženě uvedeno, že obsah pošty JE/NENÍ chráněný před neoprávněným zásahem dalších osob? Jestli je pravda, že si do ní někdo může chodit číst a není považována za natolik soukromou, jak název „pošta“ napovídá a jak se podle mne uživatelé právem domnívají, že je, neměli by být uživatelé na toto vyloženě upozorněni? Já osobně chci vědět, jak se s údaji z vnitřní pošty nakládá a považuji za skandální, že někdo věci z ní zveřejní.

Nejlepší odpověď
Damiana

považuji za skandální, že si někdo může interní zprávy uživatelů číst

Vadí mi to, protože někdo o sobě může sdělit fakt osobní věci, se kterými chce poradit a netouží je řešit na hlavním panelu. A zde má možnost se přímo spojit s vybraným uživatelem. Ale já osobně imtimnosti o sobě nikomu nepíšu (nikde:-) a jakákoli má korespondence je tak „veřejnoprávní“, že nemusím mít nějakou obavu. A pak, moc toho v té IP nedám.
Souhlasím s Mosojem – je to nástroj téhle stránky, vymyšlený a spravovaný administrátorem, takže se dá předpokládat, že ho má – kulantně řečeno – pod kontrolou.

Další odpovědi
mosoj

jiná odpověď

Myslet si že do pošty na Odpovědích nechodí admini je víc než bláhové.

anonym

považuji za skandální, že si někdo může interní zprávy uživatelů číst

Doplňuji:
Zákon o poštovních službách mluví jednoznačně. I na elektroniskou poštu se vztahuje poštovní tajemství, kdo to poruší vystavuje se trestnímu stíhání http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-trestne-cist-cizi-postu-anebo-emaily

huxa

chci být upozorněn na to, že interní pošta není chráněná

anonym

považuji za skandální, že si někdo může interní zprávy uživatelů číst

já sice ani do interní pošty nepíši nic soukromého o sobě,ale i tak by to mělo být chráněno,a nemělo by se v žádném případě zveřejnovat nic z toho co si uživatelé sdělijí touto poštou

Beer4Real

je mi to jedno

Doplňuji:
mám jiné starosti, došlo mě pivo v lednci :(

manon

Beer4Real: Zastav se, jedno nám v lednici zbylo :) Třeba až zaženeš absťák, zamyslíš se v obecné rovině, co v budoucnu lidi čeká, pokud se na internetu budou všechny soukromě sdělené věci beztrestně veřejně ventilovat :)

manon

Když může být tak ošetřováno, aby otázky byly v souladu s kdejakými pravidly a tazatel je na to upozorňován, než otázku položí, nevidím důvod, aby chybělo tak důležité upozornění v momentu, kdy jde uživatel psát vzkaz do interní pošty – tam by měla být jasná hláška, jak Odpovědi.cz interní sdělení uživatelů chrání resp. velkými písmeny napsáno, že NECHRÁNÍ nijak. To by bylo alespoň trošku v souladu se základními morálními kodexy – i když pochybuji, že by to bylo v souladu se zákonem :)

manon

Pokud admin někam chodí a něco si přečte, musí být srozuměn s tím, s jakými daty pracuje a jak s nimi zacházet. Pokud policejní vyštřovatel má přístup k osobním datům a informacím, taky se s nimi pak asi nepostaví na rynek a nebude to někde vykládat. Počítám, že je dostatečně poučen, zná své povinnosti a také následky jejich porušení.

manon

Damiana: Když někdo vědomě a sám o sobě řekne veřejně osobní věci, je to v pořádku,ale on sám se musí rozhodnout, co chce a co nechce sdělit. Ne že mu někdo vyvrabčí dopisy a pak to dá někde k dobru, no ne?

Damiana

Jasně, je to hnus. Ale člověk musí počítat s tím, že druhý vyslepičí i to, co si řeknete mezi očima, telefony jsou odposlouchávané, někdo si libuje i v tom, že šmejdí sousedovi v listovních zásilkách. Odkud by se pak braly všechny ty drby, klepy, „zaručené“ informace. Neobhajuji to – to v žádném případě – souhlasím s tebou, ale lidi jsou lidi a všem se věřit zkrátka nějak nedá. A naivnější člověk na nějakého zmetka vždycky dojede. Všichni by museli mít tu pravou morálku, ctít jeden druhého, zachovat tajemství a dodržovat sliby. Pohádka, ne?
Ale zase na druhou stranu – jak jinak, než (cílenou nebo náhodnou) kontrolou by se odhalily některé zločinecké praktiky a nebezpečné pokusy…