Kelt

Jak je to s holografií, používá se to ještě někde?

Pamatuji se, že jsem ve své době považoval holografii za dokonalost a že v určité době, to je tedy dnes, se s ní budeme potkávat na každém kroku – filmy, televize a pod. Ale není tomu tak. Proč? Je to finančné nebo technicky náročné. Je něco lepšího? Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Holografie se používá, ale – je hodně drahá a velmi podobného efektu (sice ne tak dokonalého, ale dostačujícího) je možné dosáhnout i levnějšími technologiemi – takže se s ní nesetkáváš na „každém kroku“ – pokud se tedy bavíme o ´prostorovém´ promítání obrazu…
Naopak s hologramy – ´placatými obrázky´ navozujícími ´téměř´ prostorový dojem se potkáváš určitě i ty na ´= každém kroku´…
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=ho­logram+samolep­ka&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl­&hl=cs&sa=X&o­i=image_resul­t_group&ei=nIX­sVLSICYPmaKya­grgK&ved=0CDAQ­sAQ&tbm=isch
😉

Další odpovědi
arygnoc

denne používate peniaze chránené holografickou tlačou, dokumenty s holografickými ochrannými prvkami, kadejaké plomby či certifikáty, …

áno, používa sa.

;-Q

cochee

Aby dokonale vyzněly všechny výhody holografie, museli bychom na ni svítit laserem a to jaksi každý nemá po ruce, žeano. Normální smrtelník si musí vystačit s obyčejným světlem a to není úplně ono. Holografii dneska vidíme jen v drobných aplikacích např. jako součást různých ochranných prvků proti padělání (holografii totiž není tak snadné vyrobit v amaterských podmínkách) Otevřeme-li stolní PC, je docela možné, že tam bude nějaká nálepka s hologramem, třeba na BIOS čipu nebo na ventilátorku.