Kelt

Jak je to s hmotností člověka vzhledem k jeho výšce?

Zajímalo by mne, pokud známe výšku člověka a určíme polovinu, zda jsou obě poloviny stejně těžké? Děkuji.

Odpovědi
Kepler

To sotva. Polovina výšky postavy je asi tak v úrovni kyčlí. Pod tou úrovní máš jenom nohy, nad ní všechno ostatní. Takže odpověď je jasná, pokud se nebavíme o abnormalitách.

iceT

Polovina vertikálně nebo horizontálně?
Ani tak ani tak, člověk pravák bude mít o něco více svalové hmoty na pravé straně těla než na levé, ale je to jen miniprocento celkové váhy.

Klaproth

Při horizontálním řezu bude rozdíl výrazný.Při vertikálním bude mnohem menší.