Avatar uživatele
wendyX

Jak je to s hlučností při vyšetření magnetickou rezonancí?

Při tomto vyšetření se mezi možnými kontraindikacemi uvádí také:

hlučnost zařízení
klaustrofobie (vyšetření probíhá v ‚tunelu‘)

(viz na př. > https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Magnetick%C3%A1_re­zonance)

Délka tohoto vyšetření trvá cca 10 – 30 min, ale i déle – podle rozsahu vyšetření. Takže při takových 30 až 40 minutách by mohla ta hlučnost být již značně zatěžující. Máte někdo vlastní zkušenost z tohoto vyšetření? Děkuji za odpověď těm z vás, kdo toto vyšetření již někdy absolvovali – a mohou se tudíž podělit o své pocity a dojmy!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, briketka10 před 2737 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
johana 56

Odpoveď byla označena jako užitečná

První pocit při vjíždění do tunelu nebyl moc příjemný (úzký, uzavřený prostor, minimum osvětlení). Zvuky tlumila sluchátka a hudba z nich mě ke konci dokonce uspávala.
V průběhu vyšetření komunikuje personál s pacientem pomocí mikrofonu, jakýkoliv problém naznačíte zvednutím dlaně nahoru.
Nebojte, dá se vydržet i 50 minut…

Upravil/a: johana 56

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?wendyX Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Byl jsem na MR několikrát. Všechna zřízení se nechovají stejně Záleží to na konkrétním typu přístroje. Hluk tam je. Dostaneš sluchátka, někde ještě špunty do uší.V některých zařízeních dokonce hraje do sluchátek hudba. Hluk ale nepřehluší.
Neni to nic tak strašného. V pohodě se to dá přečkat. Vyšetření někdy trvá i déle, někdy dokonce téměř hodinu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jose1f

Já bych to nepodceňoval. Když vám dají do ruky špunty a řeknou „dejte si to do uší,“ tak to pečlivě udělejte. Pak se vás zeptají, jestli je slyšíte. Jestli ano, tak to přiznejte. Při dobře nasazených špuntech je ten hluk snesitelný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

jejda.....veď vám dajú sluchátka na uši.....

máte 5 rokov, či čo? jedno vyšetrenie, ktoré fakt nebolí (teda, ak netreba kontrastnú látku) a ľudia z toho robia drámu o troch dejstvách......

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

Hlavně neotvírej oči.
Párkrát jsem je otevřela a museli mě vytáhnout.
Panika největší – mám fobii z úzkých prostorů.
A nade mnou bylo jen bílo a nic jiného.
Chtěla jsem to jen vyzkoušet a hned jsem mačkala
čudlík a ječela „vyndejte mě, vyndejte mě“. Děs.
Dnes jsem poučena.

před 2737 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek