nnn1

Jak je to s hašením domu při požáru?

Když by hořel vícepatrový dům (min.4p.), je z hlediska hašení lepší, když hoří dole (přízemí-1. patro), nebo v tom nejvyšším patře? (za předpokladu, že v domě se nikdo nenachází)

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Z hlediska hašení a přístupnosti je lepší pokud hoří v nižších patrech.
Zároveň i v případě hašení se nenadělá tolik škody pokud voda proteče do sklepa, jako když bude protékat z nejvyššího patra celým domem.

Další odpovědi
hanulka11

Tak z hlediska hašení je to určitě lepší ,když hoří dole

to je moje hledisko

led

Lepšie je hasiť nižšie poschodie. Požiarný útok by v tom prípade mohol byť vedený z ulice, z domu zospodu i zhora.
Zase v prípade statiky je lepšie poškodiť vrch než spodok stavby.(ak vás udrú do pleca- nič sa nestane, ak do kolena- podlomia sa nohy a padnete)