Bronzový

Jak je to s GPS?

Dobrý den. Není problém sehnat GPS, kde si mohu nastavit navigaci, určení místa, nebo z místa určit souřadnice GPS. Například jsem zadal Praha
50°05 s.š a 14°25´´ vd.. Pro Staroměstskou radnici v Praze platí.
Souřadnice: 50° 5′ 13″ s. š., 14° 25′ 15″ v. d.
Souřadnice daného místa, znamenají jeden bod. Ale když budu konkrétně na určitém místě před Staroměstskou radnicí a zaměřím si tento bod jako průsečík dvou přímek, například si změřím úhel k některým bodům na Týnském chrámu a tím pádem mám moje stanoviště dané s větší přesností než GPS. Jaká je vůbec přesnost. Vím, že se to využívá při hledání pokladu. jaká je tolerance? Je to v metrech? Vím, že žádný přístroj nemůže být absolutně přesný a pracuje s určitou chybou. Mám na mysli asi toto. Na dané místo dám korunovou minci, ze spodu bude patrný rok a bude se lišit od ostatních podobných mincí. Kolem dokola v prostoru 2 x 2 m umístím tisíce podobných mincí. Znáte souřadnice a máte GPS. Najdete-li správnou, vyhrál jste. Najdete-li špatnou, je pod ní mina. Máte čas, ale je třeba se správně rozhodnout? Je to možné. Šel by někdo do toho rizika? Jaká je tady pravděpodobnost nálezu a přesnost GPS? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

s tou přesností GPS je to daleko složitější problém, než že napíšeme nějakou toleranci v metrech
http://www.beruna.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Přesnost gps je cca 1,5 m, takže do rizika by nešel nikdo.
http://navigovat.mobilmania.cz /…

Zlatý

Přesnost GPS je dána tím kolik v daném okamžiku přijímáme družic.
Aby byla vůbec určena poloha je třeba příjem minimálně ze tří družic, ale přesnost je velmi nízká ( cca 30 m)
Čím více družic se přijímá tím je přesnost vyšší. Dále přesnost ovlivňuje řada fyzikálních parametrů ovlivňujících vysílání.
V průměru se přesnost určení polohy pohybuje okolo 5 - 20 m .
Jsou navigace které příjímají signál jak GPS tak ruského Glonassu najednou. Jejich přesnost určení polohy je někde kolem 0,5 m.
Jsou to turistické navigace od Garminu a jeho novější automobilové.

Japonci pracují na systému který má zajistit polohu s přesností na 1,5 cm !!!!!

Bronzový

GPS má pro civilní potřeby přesnost na metry, ale pro vojenské účely se pohybuje v desítkách centimetrů. Také je omezena nadmořskou výškou, myslím, že je to 15km nad mořem, ale to si nejsem jistej. Jde o ochranu proti výrobě teoristických raket, které by to používali jako navigaci.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2729
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 479

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.