Alesh

Jak je to s focením osob na veřejnosti?

Inspirovala mě tato otázka: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/foceni-cloveka-bez-jeho-vedomi .
Situace jsem turista někde ve městě. Mám foťák chci fotit ulice daného města, všude mraky lidí. To si jako soukromě dle zákona nesmím vyfotit ulici s lidmi, aniž bych je všechny, co mi vlezli do záběru, nepožádal o svolení k vyfocení?

Nejlepší odpověď
Mapel

Už jsem odpovídal na citovaný odkaz. Je rozdíl, zda fotím konkrétní osobu bez jejího vědomí, co je opravdu trestné. A něco jiného je focení památek, kde se pohybují lidé. Stejně se těm lidem chceš při focení vyhnout.

Další odpovědi
mosoj

Ano. Není žalobce není soudce.
Pokud bude někdo namítat že to nechce má na to právo. Stává se to. Zeptej se lidí kteří hodně fotografují.