Hakunamatata

Jak je to s drogami na zakladkach?

Za dob mých rodičů to bylo tabu, pokud někdo kouřil, tak to skrýval. O deset let později uz kouřil kde kdo a někteří dokonce i marihuanu. A když jsem ja byla na zakladce, tak kouření bylo pravidlem, kdo nekouril, nevzali ho do party. Kdo chtěl něco znamenat musel kouřit i trávu a tu a tam se přišlo na to, ze někdo snupe ci si nitrozilne aplikuje pervitin. Jak to musí proboha vypadat na zakladkach dnes? Prosím o odpověď někoho, kdo ještě navstevuje ZŠ. A dotaz pro starší: Jak vybrat školu pro dítě aby se co nejvice snížilo riziko, ze se děti potkávají s drogami na každém kroku a tudíž jim to pak uz přijde normální? Případně myslíte, ze když jsem skoncila na zs před 11 lety, vyžrala jsem si období, kdy drogy byly nejvíce rozšířené a teď uz to tak nefrci?

Nejlepší odpověď
anonym

Než snižovat riziko potkání s drogou, tak je lepší pokecat s děckem o drogách. To je lepší než zákazy, protože pokud si dítě uvědomí nebezpečí máš vyhráno i do budoucna. Vyroste odpovědný člověk a nemusíš se nikdy o něj strachovat, že provede blbost.

Další odpovědi
zjentek

kdo není spokojen s tím, jak byl stvořen, se svou lidskou přirozeností a zranitelností, tak ten to otupuje uměle. A je to více než 90% lidstva na této planetě. Nikdo, zdůrazňuji NIKDO z těchto lidí nemůže říct, že ví, kdo je. Nemůže říct, že ví, co dělá. Tvá poslední věta otázky je tudíž sci-fi ,)

emamamisu

jsem ročník 91 a vystřídala jsem 3 základní školy kvůli častému stěhování. dle mě se úroveň školy a studentů odvíjí na základě dané lokality a sociálních skupin, které se v ní vyskytují. až na poslední škole (7. – 9. třída) se začali objevovat velké rozdíly mezi třídami. jazyková třída měla velmi nadané a snaživé (až šprty) žáky, sportovní si nemohla nic takového dovolit. já jsem byla ve třídě, kde se spíš experimentovalo s alkoholem, protože spolužáci měli alkoholiky rodiče. na střední škole byly rovněž rozdíly. chodila jsem na soukromou, moje třída byla sestavená ze studentů, kteří se dostali na tuto školu až v druhém kole. byla zrušena možnost podat si 2 a více přihlášek na vybranou školu. 10 lidí ve třídě pravidelně užívalo marihuanu, kouřilo a o víkendech užívalo alkohol a příležitostně i drogy (perník, extáze, koks). naproti tomu v jiných třídách tomu tak nebylo, většina lidí se zde věnovala nějakému koníčku a byla i jinak stmelená. kamarádka zase chodila na základku, kam chodili romské děti a úroveň tam byla podstatně horší (co se týče těch drog, alkoholu, těhotenství).
Doplňuji:
přesně tak, jak říká česílko. dnes už dávno dávno neplatí, že na alespoň na těch vesnických školách je to bezpečnější. mohu mluvit za sebe, že já nějakou drogu vyzkoušela, ale nikdy jsem to nechtěla dělat každý víkend. a to zarazily moje zájmy, které třeba moje vrstevníci neměli.

anonym

Drogy na základkách určitě nejsou povolené ani dnes. Ráda bych věděla, proč se nezabýváme spíše otázkou, kde zůstávají rodiče. Škola žákům drogy ani cigarety nefinancuje, ani určitě neumožňuje jejich užívání. Takže co dělají rodiče pro to, aby jejich děti nekouřily a nefetovaly?
Je nesmyslem operovat tím, že člověk musí být sprosté hovado, kuřák nebo feťák, aby zapadl do kolektivu. O jaký kolektiv v takovém případě jde? Pokud se rodiče dětem věnují, povídají si s nimi a starají se i o mimoškolní aktivity a zájmy svých potomků, tak by neměli mít přehled i o tom, jaké mají děti výdaje. Náklady na kouření a pořizování drog nejsou zanedbatelnými výdaji. Normální rodiče jsou tady
od toho, aby děti vychovávali, kontrolovali, dbali na ně a chránili je. Absence plně funkční rodiny je to, co se nejvíce podepisuje na závislostech dětí. Škola fungující rodiče nenahradí.

badisko

ganja frci porad ..ale uz neni pro mlade tak moc in…:D