Rommart

Jak je to s DPP a DPČ? U zaměstnance na ID?

Je tento zaměstnanec viditelný třeba u ČSSZ? Může zaměstnavatel na takovéhoto zaměstance čerpat státní dotaci?(OZZ,ID 1,2,3 stupně)

Odpovědi
ivzez

Záleží na výši odměny.

V případě DPP s odměnou nad 10.000 Kč měsíčně a DPČ s odměnou od 2.500 Kč měsíčně musí zaměstnavatel zaměstnance přihlásit k sociálnímu i zdravotnímu pojištění.

Protože za poživatele ID hradí zdravotní pojištění i stát,
nebude nutné v zaměstnání odvádět zdravotní pojištění
ve výši odpovídající minimální mzdě (nedopočítává se).

V ostatním se zaměstnávání poživatelů ID moc
neliší od zaměstnávání ostatních zaměstnanců.
Zaměstnání se řídí zákoníkem práce a podmínkami
sjednanými přímo v pracovní smlouvě.

Pro poživatele ID není stanoven žádný limit pro přivýdělek.

Případná dotace by závisela na smlouvě uzavřené mezi poskytovatelem
dotace a zaměstnavatelem (toto se netýká přímo zaměstnance).