Calimë

Jak je to s detekčními rámy na letišti? (…)

Chtěla bych se zeptat, když budu procházet detekčním rámem na letišti a u kalhot (džín)budu mít kovový knoflík, budu nucena si kalhoty sundat? nebo třeba jánevím nějaké kovové ozdoby na tričku, tílku?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Džínový knoflík nevadí, pásky s kovovýma sponama se obvykle sundávají, další kovové ozdoby bych si na cestu letadlem opustila, ale mně třeba nepípaly ani stříbrné prsteny.

Další odpovědi
with.love

to ne… ale i kdyby, tak oni mají takovou ,,tyč" která funguje podobně jako ty rámy a jenom tím zjistí, jestli nemáš u sebe něco většího (nůž,......)

Banan1

Rám sleduje množství kovu, nikoliv zda kov je nebo ne.. Knoflík nevadí ;)

Zdroj: www.cestujlev­ne.com/rady-tipy