Avatar uživatele
JájsemRaibek

Jak je to s dekompresí v bazénu?

Tento bazén je nejhlubší na světě a má 40m https://www.y­outube.com/wat­ch?v=2hm-gDwAm9g, když však vidím, jak se potápějí bez kyslíku, napadá mě otázka, jak je to s dekompresí?
Měli by se vynořovat pozvolně, což je časově náročné, ale bez dých. přístroje to jaksi nelze.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 3110 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Doba dekomprese je závislá nejen na hloubce, ale i na délce ponoru – pokud se jen ponoříš a hned vynoříš (na nádech typické), dekompresi obvykle nepotřebuješ.
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Je to právě v tom nedýchání. Nedýchá se , krev se nemá čím nasytit a není tedy třeba dekomprese. Vůbec to není o délce ponoru.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Ano, Mosoji – když se člověk nenadechuje a nevydechuje, nemá v plicích vzduch, krev plícemi neproudí a v krvi se pod zvýšeným tlakem (hydrostatickým) dusík nerozpouští…
ROFL…

před 3110 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Mimochodem – Mosoji – jak je to s kesonovou nemocí u ´lovkyň perel´?? – ty se také potápějí na nádech (nedýchají při ponoru) – přesto projevy kesonové nemoci trpí…

před 3110 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

S žádnou lovkyní jsem neměl tu čest. Zřejmě máš náskok.

před 3110 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Jen zprostředkovaně…

Zato jsem se kdysi potápěl – a ještě si pamatuju, že dekompresní doby a hloubky jsou závislé nejen na při ponoru dosažené hloubce, ale i na době setrvání v ní…
😉

před 3110 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Znám, ještě jsi nenapsal že jsi letěl na Měsíc s Apolem.

před 3110 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek