JájsemRaibek

Jak je to s dekompresí v bazénu?

Tento bazén je nejhlubší na světě a má 40m https://www.y­outube.com/wat­ch?v=2hm-gDwAm9g, když však vidím, jak se potápějí bez kyslíku, napadá mě otázka, jak je to s dekompresí?
Měli by se vynořovat pozvolně, což je časově náročné, ale bez dých. přístroje to jaksi nelze.

Nejlepší odpověď
gecco

Doba dekomprese je závislá nejen na hloubce, ale i na délce ponoru – pokud se jen ponoříš a hned vynoříš (na nádech typické), dekompresi obvykle nepotřebuješ.
😉

Další odpovědi
mosoj

Je to právě v tom nedýchání. Nedýchá se , krev se nemá čím nasytit a není tedy třeba dekomprese. Vůbec to není o délce ponoru.

gecco

Ano, Mosoji – když se člověk nenadechuje a nevydechuje, nemá v plicích vzduch, krev plícemi neproudí a v krvi se pod zvýšeným tlakem (hydrostatickým) dusík nerozpouští…
ROFL…

gecco

Mimochodem – Mosoji – jak je to s kesonovou nemocí u ´lovkyň perel´?? – ty se také potápějí na nádech (nedýchají při ponoru) – přesto projevy kesonové nemoci trpí…

mosoj

S žádnou lovkyní jsem neměl tu čest. Zřejmě máš náskok.

gecco

Jen zprostředkovaně…

Zato jsem se kdysi potápěl – a ještě si pamatuju, že dekompresní doby a hloubky jsou závislé nejen na při ponoru dosažené hloubce, ale i na době setrvání v ní…
😉

mosoj

Znám, ještě jsi nenapsal že jsi letěl na Měsíc s Apolem.