Glondajka

Jak je to s daní u DPP?

Dělám v Tescu brigádu a mám dohodu o provedení práce. Mám ji podepsanou na dva mesice prazdnin a nakonec jsem si rozmyslela, ze budu chodit během školy víkendy. Ale nedali mi podepsat nic pouze plánogram. Daně dostanu pouze za ty dva měsíce? Nebo i za zari atd? Jak se to počítá?

Nejlepší odpověď
ivzez

Zaměstnanec daně nedostává, ale platí.

Jestli jsi u zaměstnavatele podepsala prohlášení k dani z příjmu
a odměna nepřekročí určitou výši, pokryje celou daň sleva na poplatníka.
(Podpis na prohlášení platí po celou dobu trvání zaměstnání.)

Máš-li z DPP odměnu do 10.000 měsíčně, nebudeš platit žádnou daň
(ani zdravotní či sociální pojištění).

Na DPP můžeš v jednom kalendářním roce
pro jednoho zaměstnavatele odpracovat max. 300 hodin.
Příští rok s ním můžeš uzavřít další DPP.

Případně můžeš uzavřít více DPP s různými zaměstnavateli.
_______

Doplňuji:

Pokud byla DPP sjednána do 31. srpna, lze uzavřít další nebo původní prodloužit dodatkem. V obou případech (nová DPP/dodatek) však musí být dodržen počet 300 hodin v roce (hodiny odpracované pro jednoho zaměstnavatele na více DPP se sčítají).

Není možné, že DPP byla sjednána do konce roku a dohoda na prázdniny
byla jen ústně?

Bylo by dobré si to zkontrolovat, případně zaměstnavatele požádat o nápravu.
Za práci na černo (bez platné smlouvy nebo dohody) hrozí pokuta zaměstnavateli (od 250.000 Kč) i tobě (do 100.000 Kč).

Další odpovědi
gecco

Viz – http://www.jak­podnikat.cz/do­hoda-provedeni-prace.php
„Daně dostanu“ – myslíš při ročním zúčtování daně? – podle toho, jaké máš celkové příjmy…
😉