Jak je to s dálničními známkami ?

Včera ( v denní době) mě stavěla hlídka PČR, nic závažného neshledala, jen měla výhrady k neplatné dálniční známce a že ji mám odstranit. Na můj dotaz, že nejedu po dálnici, mi bylo řečeno, že i tak ji musím odstranit, jinak se vystavuji pokutě ve výši 5000 korun! Samozřejmě jsem ji odlepil, ale i tak…

Nejlepší odpověď
anonym

§ 21e
Povinnosti řidiče vozidla v systému časového zpoplatnění

(1) Řidič vozidla v systému časového zpoplatnění je povinen

a) uhradit časový poplatek a přilepit prováděcím předpisem určený díl kupónu prokazující úhradu časového poplatku celou plochou na viditelném místě ve vozidle,
b) vyznačit údaj o registrační značce vozidla na kupónu prokazujícím úhradu časového poplatku,
c) na požádání předložit ke kontrole příslušníku Policie České republiky (dále jen „policista“) nebo celníkovi díl kupónu prokazujícího úhradu časového poplatku,
d) odstranit díl kupónu prokazujícího úhradu časového poplatku na viditelném místě ve vozidle, jakmile jeho platnost skončila.

Zdroj: zákon 13/97 Sb. o pozemních komunikacích

Další odpovědi
anonym

Ano – neplatné známky musí dolů – policajt ti nekecal…
😉

Lamalam

Neznáš zákon, policajt měl pravdu.

NelieM

Ano, i já jsem na to tak doplatila, naštěstí jsem to ukecala 😛 😁