vojtech1010

Jak je to s clem a DPH při objednání více položek?

Chystám se koupit mobilní telefon z obchodu dx.com + ještě pár příslušenství k telefonu, žádné z nich nepřesáhne hodnotu 22EUR. Mám dvě otázky. Budu za příslušenství platit DPH, nebo pouze za telefon, jehož cena samozřejmě přesahuje 22EUR? A nebudou po mně chtít platit i clo, jelikož to není „jenom“ mobilní telefon(za které se clo podle zákona neplatí)? Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
gecco

Obávám se, rozhodující je celková cena zásilky – nikoli cena jednotlivých položek.
Pokud můžeš, prostě zásilku rozděl na dvě.
😉

Další odpovědi
cochee

Doplním gecco, clo se platí (anebo neplatí) za jednotlivé položky zásilky, DPH za zásilku jako celek a dokonce vč. režie = poštovného a balného.