Alesh

Jak je to s číslováním týdnů?

Potřebuji očíslovat týdny v roce a jelikož se jedná o více roků, potřebuji k tomu týdnu přidat i rok, čili něco ve stylu „yyyy-ww“, Např. 28. 1. 2016 by tedy spadal do 2016–04. Ale jak to je na přelomu roku? Vezmu-li si třeba konec minulého roku: PO 28. 12. 2015 až NE 3. 1. 2016. Všechny tyto dny patří do týdne 53 roku 2015? Čili, i když se píše již datum 3. 1. 2016, tak se jedná o „2015–53“, chápu to správně?
Pozn. jde mi samozřejmě o programování jakési konverzní funkce, která převádí datum na výše uvedený formát, problém pak právě dělá to lámání roku, kdy „yyyy“ reprezentuje rok data a pak pokud by platilo výše popsané, tak bude nutné rok upravovat o ±1.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano, chápeš to správně.
První týden začíná až zcela lednovým týdnem. Teoreticky vzato nejpozdější možné datum prvního týdne může být až 7.1.xxxx, protože poslední týden předešlého roku má v pondělí ještě 31.12.xxxx

Další odpovědi
mosoj

Stačí si otevřít letošní kalendář.