Werwolfo

Jak je to s chovem lišky?

Má tu někdo zkušenosti s chovem lišky? Potřebuje se nějaké povolení? Nevíte někdo jestli jde liška dobře ochočit a je přítulná? A jak je to vlastně s očkováním? Jen by mě to zajímalo, ale zatím lišku doma nechci ani mít nemohu.. :)

Nejlepší odpověď
Drap

Liška je volně žijící tvor, měl bys mít na chov povolení. Různě na netu se dočteš, že lze lehce vycvičit jako pes. Je to nesmysl. Po dlouhé námaze ji naučíš chodit na vodítku. že by ti dělala sedni lehni, na to zapomeň. Když ji uděláš kotec, počítej s tím že je dost daleko a dost silně cítit. Pokud nebydlíš o samotě, počítej s problémy se sousedy. I obstarání krmiva neni noc snadného.Očkování zajistíš bez problémů u veterináře, provádí se obdobná jako u psů.
Zapomeň na to, že budeš mít lišku jako domácího mazlíčka.

Zdroj: vlastní zkušenost.

Další odpovědi
anonym

Pořídit si mládě lišky není problém, doporučovala bych od chovatele a tím pádem stačí jen čipování a oznamovací povinnost (nejedná se v tomto případě
o chráněné zvíře ani o zvíře z odchytu ve volné přírodě) ovšem netuším, k čemu taková v zajetí chovaná liška může být vhodná. Znám několik případů (nevylučuji ani držení lišáka v minulosti pro výcvikové účely na umělé noře) ale o přítulnosti se nedá hovořit ani v jednom případě. Liška snese přítomnost „svých“ lidí
v určité vzdálenosti , ale určitou plachost si stále ponechává. Před cizími lidmi se schovává a může být i útočná. Jsou velmi vnímavé na vzteklinu a prašivinu, takže je třeba důsaledná veterinární péče. Vše co popisuje Drap mj. o zápachu je pravda. Krmení není problém (kuřata, králíci atd.) a očkování jako u psa.