Pokročilý

Jak je to s částečným důchodem?

Zdravím,
chtěla jsem se zeptat, kdy dotyčný člověk může zažádat o částečný důchod (resp. může jej dostat osoba, která marodí přibližně 8 měsíců, únavový syndrom)? Jaké jsou k tomu podmínky a kdo o částečný důchod žádá? Daná osoba nebo okresní správa sociálního zabezpečení?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Žádá daná osoba na doporučení lékaře. Většinou se k tomu přistupuje pokud léčení trvá rok a déle.

Další odpovědi:

Stříbrný

Drap má pravdu, po ročním marodění se dá zažádat, jenže nic ve zlém, únavový syndrom není pro tu bábu, u který se škemrá o důchod nic moc, nenechaj jít do důchodu ani člověka, kderý se podpírá berlema a chodí jako slimák, osobně jsem byla v nemocnici s paní, která prodělala šestnáct operací páteře (aspoň to teda tvrdila) a o důchodu nemohla být ani řeč. Znám i takového, co přišel v kamenolomu o nohu, ani uříznout mu ji slušně neuměli, z pahýlu mu začala trčet kost a ke všemu vyfasovat bercáky, takže sedí doma na marodce a o důchodu nemůže být ni řeč, má totiž ještě jednu nohu a hlavně dvě zdravý ruce, takže pracovat prý může klidně vesele dál.
Doplňuji:
http://ferovanemocnice.cz/…

Manžel byl na operaci v červenci 2013 a už má důchod. Podotýkám, že žádné známé nemáme. Paní bych poradila aby šla na příslušný OSSZ na důchodové a tam si podala žádost. Posudkový lékař si vyžádá Váš zdravotní stav, vy doložíte zdravotní zprávy, které po Vás budou chtít a pak jen počkáte na termín, kdy si Vás pozvou. Nemusíte marodit rok. Také je pravda, že záleží na druhu onemocnění. Že by nedali důchod někomu kdo nemá nohu se mu ani nechce věřit.

Pokročilý

Mám takový dojem, že na únavový syndrom by měl být celý důchod.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.