Agneta

Jak je to s bramborama, pečenýma v ohni?

Jsou-li umyté a pečené v popelu. Je to výborná pochoutka, možná ještě dle potřeby přisolit, ale dá se to takhle jíst vcelku? Když se to černé oloupe, tak to pak už není ono:D
Jak je to ze zdravotního hlediska, jak často jíst a kolik max.?
Co příp. hrozí?(mowlo > už né 70+, to už stačilo:DDD)

Nejlepší odpověď
anonym

Zatím se mi málokdy povedlo upéct v popelu brambory do uhlíkatého stavu, pokud je uděláš správně, pak maximálně ´ohoří´ slupka.
Neviděl bych v jejich konzumaci nějaké zdravotní riziko – tedy proč omezovat, „jak často jíst a kolik“?

Další odpovědi
Drap

Jakákoli omezení jsou zbytečná. Pokud máš popel z přírodního materiálu, /dřevo, bramborová nať, listí/ nehrozí žádné zdravotní riziko. Případná rizika oheň zničí.
Za mých mladých let se říkávalo, že to spálené je na krásu.

huxa

Ze zdravotního hlediska to nepřináší nic horšího, než brambory v podobně hranolek, zpálených upečených brambor z trouby, …
Jako malý jsem takto brambory jedl (vytáhnul z popelu a třel do trička) velmi často, jsem pořád zde bez raka či dalších věcí.

marci1

Pokud se nejí velmi často ( je to jako opékání špekáčků na ohni ), tak to lze tolerovat. Brambory se dají v ohništi také péct v alobalu. 🙂

mosoj

Jako špekáčky ? Kde rostou brambory s tukem , to jsou obézní už i brambory ?
Ajta, ajta .....
Jen si dej co hrdlo ráčí.

pondělí

Hurá podzim,pálení zahradního odpadu,včetně bramborové natě,a to je nejkrásnější vzpomínka tak pokud máte prostor a děti pečte,
A dívat se jestli to je zdravé,proč určiťě sr mažete a voníte různýma materialám a na zdraví nehledíte i v tomto případě jde o zážitek
Doplňuji:
A nejlepší jsou zabalené v hlíně nebo jílu

lota

Myslím, že s bramborama pečenýma v ohni nehrozí až tak nic zvláštního… jen to, že si člověk pochutná, případně zkrásní.:-)

Agneta

mosoj >>>> né kvůli kaloriím, ale té super opečené slupce, a ta je pak i půl cm tlustá, o ní mi jde, a ta musí být . taky vím, že je to "jen"ohořelý organický materiál, ale jde mi o příp. nějakou škodlivost

Agneta

pondělí >>>> „jestli je to zdravé,proč“, „určitě se mažete“ a „na zdraví nehledíte“- no ty bys mne teda nadchnul…to si jako myslíš, že bych koupila nějakou kosmetiku v Lidlu nebo u Vietnamců?
A když jsou v hlíně nebo jílu, tak je musíš oloupat, jinak máš v zubech písek, no ty jsi mi ale expert, to si určitě balíš i jídlo do novinového papíru co?:DDD