Ella

Jak je to s bezpečnostními pásy na zadních sedadlech?

Samozřejmě řidič a spolujezdec mají povinnost ze zákona používat bezpečnostní pásy při jízdě, to vím. Ale jak je to se zadními bezpečnostními pásy? Musí se i lidé na zadních sedadlech při jízdě připoutat?

Já se tedy připoutávám pokaždé, když jedu jako řidič i jako spolujezdec, ať už vepředu nebo vzadu, ale zajímá mě to, jestli je to povinnost i vzadu.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Pokud je vozidlo vybaveno pásy i na zadních sedadlech je nutné se připoutat.
Dnes už to mají všechna auta- jen lidé to nerespektují

pokazdejinak

nepřipoutaný člověk na zadním sedadle může při nehodě zabít připoutaného před sebou, nebo pokud se autem dostanete mimo silnici a auto se točí střecha-kola-střecha atd, tak jediný nepřipoutaný cestující může pozabíjet všechny (!) připoutané v autě

Michal Kole

Dokonce je povinnost se poutat i v autobuse, když pásy má, jet třeba 10 hodin a být připoutaný nevím, nevím, je to sice pro vaší bezpečnost, ale co třeba zdravotní následky (omezení průtoku krve), komfort cestujícího

baghira

Žádný autobus nejede 10 hodin bez přestávky, i řidič má odpočinky tuším max po 4 hodinách, tak možnost protažení určitě je.

Michal Kole

I tak 4 hodiny sedět uvázanej, asi není nic příjemného.

Pro mě bylo psycho sedět 45 minut ve škole v lavici.