Avatar uživatele
Ella

Jak je to s bezpečnostními pásy na zadních sedadlech?

Samozřejmě řidič a spolujezdec mají povinnost ze zákona používat bezpečnostní pásy při jízdě, to vím. Ale jak je to se zadními bezpečnostními pásy? Musí se i lidé na zadních sedadlech při jízdě připoutat?

Já se tedy připoutávám pokaždé, když jedu jako řidič i jako spolujezdec, ať už vepředu nebo vzadu, ale zajímá mě to, jestli je to povinnost i vzadu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, soudek, suaeda před 4607 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Pokud je vozidlo vybaveno pásy i na zadních sedadlech je nutné se připoutat.
Dnes už to mají všechna auta- jen lidé to nerespektují

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
pokazdejinak

nepřipoutaný člověk na zadním sedadle může při nehodě zabít připoutaného před sebou, nebo pokud se autem dostanete mimo silnici a auto se točí střecha-kola-střecha atd, tak jediný nepřipoutaný cestující může pozabíjet všechny (!) připoutané v autě

před 4607 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Michal Kole

Dokonce je povinnost se poutat i v autobuse, když pásy má, jet třeba 10 hodin a být připoutaný nevím, nevím, je to sice pro vaší bezpečnost, ale co třeba zdravotní následky (omezení průtoku krve), komfort cestujícího

před 4607 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
baghira

Žádný autobus nejede 10 hodin bez přestávky, i řidič má odpočinky tuším max po 4 hodinách, tak možnost protažení určitě je.

před 4607 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Michal Kole

I tak 4 hodiny sedět uvázanej, asi není nic příjemného.

Pro mě bylo psycho sedět 45 minut ve škole v lavici.

před 4607 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek