mosoj

Jak je to s bezkontaktní kartou ?

Vracím se ještě k mé předešlé otázce, kde bylo naznačeno abych se pro kus plastu neplašil. Jak to ale udělat při ztrátě bezkontaktní karty kde na drobné platby se pin nezadává ?
Doplňuji:
A kolik těch 500 korunových plateb je pojištěno ?

Nejlepší odpověď
msi

Přidam jak to mam já..
Já to mám tak u Ery. Že jsem to musel pojistit a když ji ukradnou tak mi to dají. Když bych to nepojistil a ukradli mi ji tak by nevrátili.. takle mi to řekli…tedy, takle jsem to od nich pochopil.

Další odpovědi
zzzzz

Tak já mám spořku a tam můžu takto zaplatit jen 500kč a pokud mi ji ukradou, nebo ji ztratím, tak je ten neoprávněný výběr pojištěný.

Já tu kartu nechtěla, oni mi ji vnutili, tak jsem si s nimi o tom dopisovala.:-)))
Doplňuji:
http://www.csas­.cz/banka/con­tent/inet/inter­net/cs/sc_6984­.xml

marci1

„V případě odcizení a prokazatelného zneužití karty, dojde-li k němu při bezkontaktní platbě bez zadání PIN, získá klient své peníze zpět,“ říká Jan Holinka z České spořitelny. Banky mají navíc nastavené systémy tak, aby byly podezřelé transakce hlášeny. Může se vám navíc stát, že po vás v obchodě budou chtít vyťukání PINu i při nákupu, který je nižší než pět stovek. „Pokud karta zaznamená několik po sobě následujících bezkontaktních transakcí, je držitel karty požádán o vložení karty a zadání PINu, a to bez ohledu na výši nákupu. Tento limit stanovuje vydávající banka podle míry využití konkrétním majitelem karty a může zohledňovat množství, hodnotu nebo náhodný prvek. Toto opatření slouží k potvrzení skutečnosti, že uživatel karty je jejím právoplatným držitelem,“ dodává Miroslav Lukeš. Když jsme se však v bankách snažili dopátrat toho, kolik rychle po sobě jdoucích bezkontaktních plateb terminál ještě přijme a kdy už bude naopak platba zamítnuta, nepochodili jsme. „Přesné informace vám bohužel nemůžeme sdělit, právě kvůli samotné bezpečnosti,“ vysvětluje Pavla Hávová z ČSOB. Podobnou odpověď jsme dostali i z tiskových oddělení ostatních bank.

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/plateb­ni-karty/259327-bezkontaktni-platebni-karty-jsou-bezpecne

Dochy

Pokud zablokuješ kartu, budou blokovány i ty bezpinové platby. Bez ověření u Tvé banky jich může projít jen pár. A od okamžiku zablokování by za ně snad měla ručit banka.

gagaga

bzzz, ja tu pipaci kartu taky mam..ale jeste mi k ni ( nebo k nejakymu novymu ( jinemu ) uctu , kdyz si zalozim ) nabizeli, ze muzu volat tomu svemu poradci v bance trebas i o pulnoci ! :)
ja ted nevim presne na co me to lakali , a jestli je to vazne mozny.
ted ale lituji, ze jsem to nevyuzila, mohla jsem to alespon jednou vyzkouset :)

nevim ale ( nerucim za sebe ) ..jestli jsem to dobre tenkrat pochopila :)
ale na 99 % jsem si jista, ze neco takoveho mleli :)

  • iv-

gagaga

ted koukam, ze tu kartu nemam tak dlouho..tak to bylo k necemu jinemu..ale to je jedno.spis se budu muset zeptat, jestli jsem tenkrat nemela halucinace, jestli me to tenkrat opravdu nabizeli a za co :)
me se to ted jen nejak pripomnelo :)

  • iv-