Avatar uživatele
mosoj

Jak je to s bezkontaktní kartou ?

Vracím se ještě k mé předešlé otázce, kde bylo naznačeno abych se pro kus plastu neplašil. Jak to ale udělat při ztrátě bezkontaktní karty kde na drobné platby se pin nezadává ?
Doplňuji:
A kolik těch 500 korunových plateb je pojištěno ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, zzzzz, gagaga před 3683 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
msi

Odpoveď byla označena jako užitečná

Přidam jak to mam já..
Já to mám tak u Ery. Že jsem to musel pojistit a když ji ukradnou tak mi to dají. Když bych to nepojistil a ukradli mi ji tak by nevrátili.. takle mi to řekli…tedy, takle jsem to od nich pochopil.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Tak já mám spořku a tam můžu takto zaplatit jen 500kč a pokud mi ji ukradou, nebo ji ztratím, tak je ten neoprávněný výběr pojištěný.

Já tu kartu nechtěla, oni mi ji vnutili, tak jsem si s nimi o tom dopisovala.:-)))
Doplňuji:
http://www.csas­.cz/banka/con­tent/inet/inter­net/cs/sc_6984­.xml

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

„V případě odcizení a prokazatelného zneužití karty, dojde-li k němu při bezkontaktní platbě bez zadání PIN, získá klient své peníze zpět,“ říká Jan Holinka z České spořitelny. Banky mají navíc nastavené systémy tak, aby byly podezřelé transakce hlášeny. Může se vám navíc stát, že po vás v obchodě budou chtít vyťukání PINu i při nákupu, který je nižší než pět stovek. „Pokud karta zaznamená několik po sobě následujících bezkontaktních transakcí, je držitel karty požádán o vložení karty a zadání PINu, a to bez ohledu na výši nákupu. Tento limit stanovuje vydávající banka podle míry využití konkrétním majitelem karty a může zohledňovat množství, hodnotu nebo náhodný prvek. Toto opatření slouží k potvrzení skutečnosti, že uživatel karty je jejím právoplatným držitelem,“ dodává Miroslav Lukeš. Když jsme se však v bankách snažili dopátrat toho, kolik rychle po sobě jdoucích bezkontaktních plateb terminál ještě přijme a kdy už bude naopak platba zamítnuta, nepochodili jsme. „Přesné informace vám bohužel nemůžeme sdělit, právě kvůli samotné bezpečnosti,“ vysvětluje Pavla Hávová z ČSOB. Podobnou odpověď jsme dostali i z tiskových oddělení ostatních bank.

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/plateb­ni-karty/259327-bezkontaktni-platebni-karty-jsou-bezpecne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pokud zablokuješ kartu, budou blokovány i ty bezpinové platby. Bez ověření u Tvé banky jich může projít jen pár. A od okamžiku zablokování by za ně snad měla ručit banka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gagaga

bzzz, ja tu pipaci kartu taky mam..ale jeste mi k ni ( nebo k nejakymu novymu ( jinemu ) uctu , kdyz si zalozim ) nabizeli, ze muzu volat tomu svemu poradci v bance trebas i o pulnoci ! :)
ja ted nevim presne na co me to lakali , a jestli je to vazne mozny.
ted ale lituji, ze jsem to nevyuzila, mohla jsem to alespon jednou vyzkouset :)

nevim ale ( nerucim za sebe ) ..jestli jsem to dobre tenkrat pochopila :)
ale na 99 % jsem si jista, ze neco takoveho mleli :)

  • iv-

před 3682 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

ted koukam, ze tu kartu nemam tak dlouho..tak to bylo k necemu jinemu..ale to je jedno.spis se budu muset zeptat, jestli jsem tenkrat nemela halucinace, jestli me to tenkrat opravdu nabizeli a za co :)
me se to ted jen nejak pripomnelo :)

  • iv-

před 3682 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek