Calimë

Jak je to s autorskými právy na YouTube? (…)

Jak je to s autorskými právy na YouTube? Stačí, jak hodně lidí dělá, pod video napsat, že si nepřivlastňuji dílo, a že všechna práva patří inerpretovi? Jak se dá případně autorské právo obejít(a ne že mě za to začnete kamenovat)? Přijde mi hloupé za každé video na YT se ptát na aut. práva. Jak to teda je?
(ať první hodí kamenem, kdo je bez viny)
Doplňuji:
No já se ptám, protože _(nebudu jmenovat)_ dal(a) na YT video s hudbou od někoho jiného, a hned bylo video zablokováno, že porušuje autorská práva. Ale když vidím, kolik je na YT videí, tak mi to přijde divné…
Abych to zkrátila: Když přidám na YT video s hudbou od nějaké skupiny, klidně napíšu, že všechná práva patří interpretovi, co mi udělají?

Nejlepší odpověď
badisko

precti si tohle …oni je dobre znat smlouvu sak vis jak…http://ww­w.youtube.com/sta­tic?gl=CZ&tem­plate=terms..­...no a autorska prava zde http://www.you­tube.com/t/co­pyright_notice

Další odpovědi
huxa

spíše ať hodí kamenem, kdo najde cizí vinu

Jestliže vytvoříš své dílo, jsou autorská práva tvá, jestliže nemáš speněžnění, klidně používej i cizí díla, tímto nic nevyřešíš, musíš mít od autora podepsáno, že můžeš používat jeho dílo
Doplňuji:
můžou ti zmazat video, popř. ti odebrat zpeněžnění, v nejhorším pokuta

nejspíše si na to lidé stěžovali

Michal Kole

Nedá.

Je to právně mnohem složitější i mnozí právníci nato mají každý jiný názor a te´d ještě mezinárodní dohody to komplikjují a navíc každý stát má jiné autorské zákony.