Avatar uživatele
Zlatý

Jak je to s autorským právem fotek na sociálních sitích?

Občas se stane, že si média přivlastní fotky z facebooku, naposledy jsem si toho všimla v kauze Kramný. Můžou si z FB fotky, bez souhlasu majitele, stáhnout a zveřejnit, nebo tím porušují autorská práva?

Všem předem děkuji za názor:-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Stříbrný

Já mám pocit, že ve smlouvě s Facebookem, se kterou uživatel Facebooku souhlasí při registraci, je formulka, že veškerý matroš, který uživatel na FB pověsí, se stává majetkem FB. Takže pokud by s tím Kramný nesouhlasil, že je jeho foto (vzaté z FB) v novinách, tak jediné, co by s tím mohl dělat, je upozornit správce FB, ale sám s tím nenadělá nic, jeho už ty fotky nejsou.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

V ramci zpravodajské licence podle § 34 autorského zákona můžou do určité míry tyto fotky použít.
Doplňuji:
A úmyslně pomíjím případné odchylky v licenčním ujednání a jurisdikci. To by bylo potřeba řešit případ od případu, resp. SS (sociální síť) od SS.

Zdroj: http://zakony.centrum.cz/autor sky-zakon/cast-1-hlava-1-dil-4 -oddil-2-paragraf-34

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.