Avatar uživatele
Rommart

Jak je to s autem na úvěr?

Dobrý den, můj známý si vzal z Autobazaru osobní automobil na úvěr u GE money. Po nějaké době se dostal do finační tísně. Přijeli nějací maníci a toto vozidlo si odvezli s tím že je majetkem banky, Pak se dozvěděl že zabavené vozidlo je znovu prodáno, ale známý splácí úvěr nadále ještě nějaké tři roky mu chybí do zaplacení celé ceny vozidla. Je toto legální a normální postup aby zabavené vozidlo banka prodala a původní majitel platil dále úvěr na toto vozidlo? Když už rok není jeho majitelem? Mi to připadá přitažené za vlasy. O věc nájmu příjdu prodá se někomu jinému ale zaplatím ji i já? Poradí prosím někdo jak se tomuto bránit? Nebo co dělat? Díky za odpověď.
Doplňuji:
Chápu že banka chce zpět své peníze ale v tom přépadě je jedno auto zaplaceno 2×. Což se mi zdá opravdu nenormální.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4054 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Možná že se ti to zdá přitažené za vlasy, ale tak to zkrátka je. Pokud nesplácel, tak je logické že o auto přišel, a banka chce své peníze zpět.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Funna

i když vím, že to tak „blbě“ funguje, ale taky nerozumím tomu, jaké peníze chce banka zpět…zač? za auto, které má zpátky? ok..nesplácel, tak si auto vzali zpět, v pořádku, ale proč chtějí peníze dál??

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

myslím si,že částka,kterou utržila banka nestačila na pokratí dluhu,tudíž spláci dál do celkového vyrovnání,ale v každém případě by měl mít nějaké doklady o tom,že ho odvezli a kolik mu ještě zbývá splatit

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

Ať se zeptá právníka, existují i bezplatné kamenné právní poradny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava