luky.1986

Jak je to pro vas spravne? knedlo-vepro-zelo nebo vepro-knedlo-zelo?

V kucharkach to zacina veprem, ale spoustu lidi zacina jako ja knedlem.

Cim zacinate pri vysloveni tohoto vyborneho pojrmu?:-)

Nejlepší odpověď
zjentek

jehňo knedlo zelo
Doplňuji:
Kelt: vepřo pívo zelo?

Další odpovědi
annas

Nevím, k čemu vám to pomůže, záleží na oblasti, na zvyku.

Jde o zkrácený obecný název vepřové pečeně s knedlíkem a se zelím.
Takže tři součastí, které se podávají na talíři společně.

Základem je maso, někdo nejí zelí, stačí mu knedlík se šťávou, proto druhý v pořadí. Když nejí někdo knedlík – tak to může být vepřo zelo knedlo. .

anonym

VKZ pánč nejdůležitější je tam asi to vepřo

quentos

u nás se začíná vepřem, opačně jsem to slýchal na Moravě

Hawajka

Já říkám knedlo-vepro-zelo.Ale ono to je stejně úplně jedno aji kdybyy si říkal Zelo-vepřo-knedlo.
Aspoń se tím najíš :)

Bullner

Já myslím a také začínám VKZ …

carpediem

Knedlo vepřo zelo (nejraději červené) 😁 Mňam:-)

Kelt

Název se může lišit podle kraje, já používám VPZ, ale raději bych si dal danou věc na talíři, než o tom diskutovat. Jedná se o stejnou věc, která může mít více názvů a to není jediná.

redy

Zjentek já bych spíš řekla skopové.Jak slyším jehňo:-) už bych to nejedla 🙂

zjentek

néné to se pleteš ..skopo knedlo zelo je celkem jinej pokrm ..tam už nepapáš žádné miminko