plavala

Jak je to podrobněji platbou studia vš?

Jak se hradí studium u státních vysokých škol po hranici 26 let? Zajímá mne kombinované studium (čili platné informace o něm, ne prezenční) Pokud vím proběhly v posledních letech změny, šly ale dost mimo mne.

dále jsem slyšel jsem nějaké informace o studentských půjčkách na studium ale nic o nich nevím.

a dále:
Když mi bude 26 let v průběhu 1. ročníku a nemám za sebou 4 od státu hrazené roky na bakalářském studiu, budu ten ročník/semestr platit či ne?
Děkuji, M.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Platíš pouze pokud studuješ druhou VŠ, nebo pokud přesáhneš víc než rok. Pokud studuješ první VŠ, tak je pořád zdarma + jeden rok navíc. Je jedno kolik máš let. Pouze po 26 roce ztrácíš statut studenta, tzn. že musíš na ÚP, nebo si platit zdrav.poj, nebo pracovat.

Další odpovědi
Alesh

Školu bys platit neměl, měl bys mít nárok na standardní dobu studia + jeden rok navíc, pak už platíš. Neboj, oni ti pošlou složenku. 🙂 Jinak nad 26 let platíš zdravotní pojištění, sociální se asi neplatí. No, zkrátka nějaké minimum budeš muset poplatit, to je jasné.