mosoj

Jak je to možné ?

Že se občas najdou rodiče, kteří si přívlastek rodiče vůbec nezaslouží, na to jsem si musel hodně těžko zvyknout.
Jak je ale možné, že do školy chodí sedmiletý kluk, podvyživený jak z koncentráku, bolavý po celém těle, téměř pár dní před smrtí a učitelé nic ? Stačilo jenom nahlásit na příslušný úřad.

Nejlepší odpověď
anonym

To jsme dnes v práci s babama probíraly a také nechápeme,ta lhostejnost a nevšímavost je úděsná!!

Další odpovědi
aramah

Vše bylo psáno v tom článku,ale také nechápu nejspíš nebudem jediný.

ReHu

To mi také vrtá celou dobu hlavou.
že by si toho sousedé ani učitelé nevšimli a uvěřili nějaké báchorce o nemoci, tomu se mi moc věřit nechce.
Je to asi lhostejnost.
Asi ne. Zcela jistě ☹.

Tata

Čemu se divíte. Pokud bude pan Novák bydlet ve věžáku a bude podvádět svou ženu. Rozhodně to budou vědět všechny partaje, ale paní Novákové to nikdo neřekne. Je to věc paní Novákové. Když na chodbě uvidíte přes kukátko jak vykrádají byt pana Nováka, tak hlavně bít potichu aby si nás zloděj nevšimnul. Nám do toho nic není, to je problém pana Nováka. To jsou ale jen úvahy, ale jeden konkrétní případ. U nás v domě hořel byt. Paní co bydlela pod hořícím bytem a pán co bydlel nad ním běhali po schodišti a zvonili na sousedy jestli nevědí co se děje. Když jsem okamžitě volal hasiče, ta paní mi řekla proboha nevolejte hasiče, vždyť to budete muset zaplatit a ještě vás budou tahat po výsleších. Ta paní by si nechala shořet střechu nad hlavou, jen aby neměla popotahovačky po úřadech. Proč myslíte že se dnes budou lidé dělat starosti s tím že jedna ženská se nedokáže postarat o svého syna. Lepší je si o tom před krámem povídat se sousedkami, ale jen povídat a pomlouvat, ale pomoct, to by mohla mít problémy.

mirlin

Ta , nebo ten učitel/ka , je takový „magor“,že by měla jít sednout na doživotí! ! ! mirlin

jendahun

Romové před nějakou dobou zažalovali lékaře,kteří jim provedli sterilizaci(jestli se to tak píše?).Ani někteří bílí se nejsou schopni o své děti postarat.Konkrétně této rodině už odebrali snad šest dětí.Myslím si,že za určitých okolností,je toto rozumné řešení.Jsem z pěti dětí a rodiče se museli pěkně ohánět,ale bídou jsme netrpěli,starali se o nás slušně,vyrostli z nás slušní lidé.Aspoň doufám.Jednou k tomuto řešení stejně dojde,tak jako v Číně.
Takové lidi,jako tyto,bych bez milosti podrobil středověkému mučení.

mirlin

bimbosh@email.cz

mirlin

Ta , nebo ten učitel/ka , je takový „magor“,že by měla jít sednout na doživotí! ! ! mirlin

mosoj

Tata: O morálce a charakteru současné populace si nedělám žádné iluze. Určitě je to cítit i z mého projevu zde na Odpovědích.
Jenom si myslím, že škola a učitelé nejsou žádná " jedna ženská". Alespoň by být neměli.
Navíc nebylo vůbec třeba vystupovat z anonymity. Stačilo to nahlásit na příslušný
úřad. Tak jak to dokážou někdy mezi sebou manželé když se tahají o dítě.