briketka10

Jak je to dnes s odklízením sněhu před obecním bytem ? bydlím v nájmu ..

Doplňuji:
Děkuji všem za odpovědi chtěla jsem jen vědět, aby na mě někdo nepřiběhl, před verandou si zametám, ale takový lán cesty až k hospodě asi 200m ne, ale dostala jsem vynadáno, jestli si před mým oknem někdo zlomí nohu, tak to zaplatím, no jo, ale od sousedky, ona tudy chodí na zahrádku :(

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud je chodník veřejný tak starost o úklid náleží obci. Pokud to ovšem ze své vůle zameteš, určitě tě nikdo nepotrestá.

Další odpovědi
brillant

Povinnost zajistit schůdnost chodníku
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­vinnost_zajis­tit_schůdnost_chod­níku

hanulka11

u nás odklízí chodníky město – ale divím se těm lidem, že si to neodmetou , když jsou doma – město vše nemůže stíhat

iceT

U nás sníh odklízí domovnice aspoň před panelákem,jinak jsou po sídlišti rozmístěny cedule,že se chodník v zimě neudržuje.

WeeBear

Jsou dva způsoby. Placená služba, nebo nájemníci.
Mamka bydlí v bytovce, kde každý byt přispívá 200,– / měs. na úklid společných prostor, v zimě i sněhu před domem.
U nás je to bývalo roky tak, že v domě bydlelo 12 rodin, tudíž každý měl na starosti 1 měsíc úklidu, s rokem se to vždy o měsíc „posunulo“, aby někdo neschytal opakovaně třeba prosinec. Nyní je to tak, že se to už neposouvá, každý má „svůj měsíc“ a na dveřích nám visí rozpis na rodiny a jednotlivé dny, což mi přijde o dost lepší.
Všechno je o dohodě.
Doplňuji:
Achjo, že já to nejdůležitější vždy zapomenu napsat. ☹
.., Ke konci, bydlíme v odlehlejší části města, tudíž se na nás město vždycky vykváklo. Teda ano, je hezké, že si při trvalém sněžení vzpomenou jednou za měsíc, ale to je nám prd platné. Co si člověk neudělá, to nemá…

briketka10

já si taky myslím, že bych to před bytem neměla vůbec shrabovat,
ale je to taková dálka jen k popelnicím jsou tu sociální byty,
město shrnuje a to nechápu chodníky před domy soukromým
majitelům i silnice k nám na dvůr nezajedou ani omylem,
jen 1× minulý rok, když jsem psala e-mail na úřad přijeli
dva kluci na 4kolkách shrábli to tu a odjeli..