Avatar uživatele
briketka10

Jak je to dnes s odklízením sněhu před obecním bytem ? bydlím v nájmu ..

Doplňuji:
Děkuji všem za odpovědi chtěla jsem jen vědět, aby na mě někdo nepřiběhl, před verandou si zametám, ale takový lán cesty až k hospodě asi 200m ne, ale dostala jsem vynadáno, jestli si před mým oknem někdo zlomí nohu, tak to zaplatím, no jo, ale od sousedky, ona tudy chodí na zahrádku :(

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, manon, iceT, johana 56, Drap, Damiana před 4148 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Pokud je chodník veřejný tak starost o úklid náleží obci. Pokud to ovšem ze své vůle zameteš, určitě tě nikdo nepotrestá.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
brillant

Povinnost zajistit schůdnost chodníku
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­vinnost_zajis­tit_schůdnost_chod­níku

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

u nás odklízí chodníky město – ale divím se těm lidem, že si to neodmetou , když jsou doma – město vše nemůže stíhat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

U nás sníh odklízí domovnice aspoň před panelákem,jinak jsou po sídlišti rozmístěny cedule,že se chodník v zimě neudržuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WeeBear

Jsou dva způsoby. Placená služba, nebo nájemníci.
Mamka bydlí v bytovce, kde každý byt přispívá 200,– / měs. na úklid společných prostor, v zimě i sněhu před domem.
U nás je to bývalo roky tak, že v domě bydlelo 12 rodin, tudíž každý měl na starosti 1 měsíc úklidu, s rokem se to vždy o měsíc „posunulo“, aby někdo neschytal opakovaně třeba prosinec. Nyní je to tak, že se to už neposouvá, každý má „svůj měsíc“ a na dveřích nám visí rozpis na rodiny a jednotlivé dny, což mi přijde o dost lepší.
Všechno je o dohodě.
Doplňuji:
Achjo, že já to nejdůležitější vždy zapomenu napsat. ☹
.., Ke konci, bydlíme v odlehlejší části města, tudíž se na nás město vždycky vykváklo. Teda ano, je hezké, že si při trvalém sněžení vzpomenou jednou za měsíc, ale to je nám prd platné. Co si člověk neudělá, to nemá…

Upravil/a: WeeBear

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

já si taky myslím, že bych to před bytem neměla vůbec shrabovat,
ale je to taková dálka jen k popelnicím jsou tu sociální byty,
město shrnuje a to nechápu chodníky před domy soukromým
majitelům i silnice k nám na dvůr nezajedou ani omylem,
jen 1× minulý rok, když jsem psala e-mail na úřad přijeli
dva kluci na 4kolkách shrábli to tu a odjeli..

před 4148 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek