Retko

Jak je tezke se dostat na CVUT architektura??

Prijimacky + z ceho, pocet zajemcu apod.

PS. neni to pro me..

Diky :)
Doplňuji:
Se muzu zeptat prece na cokoliv, je to napsano hned nahore, podivej…

Nejlepší odpověď
odik

Části přijímací zkoušky

První kolo:

  1. Výtvarná zkouška se skládá ze tří úloh:
  • kresba podle modelu – časový limit 105 minut
  • abstraktní komposice na dané téma – časový limit 45 minut
  • zobrazení architektonického prostoru – vizuální paměť – časový limit 120 minut
  1. Zkouška z exaktních předmětů
  • zkouška z matematiky – písemná
  • zkouška z deskriptivní geometrie – písemná (zaměření především na prostorovou představivost)
  • přírodní vědy – test (zkouška znalosti z přírodních a technických oborů, např. fyzika, geologie, ekologie apod.)

Otázky jsou vybrány tak, aby navazovaly na obsah předmětů na středních školách.

  1. Test ze všeobecného přehledu
  • všeobecná část – zahrnuje otázky z politiky, historie, filozofie a jednotlivých oblastí umění (literatura, divadlo, film, hudba, atd.)
  • odborná část – zahrnuje zejména otázky týkající se architektury a jejích tvůrců

Druhé kolo:

  1. Ústní část – interview před přijímací komisí

Při této části přijímací zkoušky posuzují jednotlivé komise zájem uchazeče o obor a jeho celkový projev – pohotovost, kultivovanost, schopnost navázat kontakt a pod.
Uchazeč komisi předloží výběr domácích prací – téma není určeno, počet a formát prací není omezen.
Na závěr je uchazeč seznámen s počtem bodů, získaných během celé přijímací zkoušky.

počty lidí nevim, ale co jsem zaslechl, tak není zrovna nejlehčí se tam dostat

Zdroj: http://www.fa­.cvut.cz/file_han­dler.aspx?file_id_dow­nload=282&file_na­me=bc-prijimani-schvaleno-konecne-zneni.doc

Další odpovědi
anonym

vy jako vysokoškolák,který se pohybujete v těchto kruzích(měl by jste to mít z první ruky) se ptáte nás obyčejných lidiček,to jste mne tedy pobavil hned po ránu.