Jak je těžké natočit pivo? S čím jsou největší problémy? Jak se to učí, aby se pivem neplýtvalo (nepřetekla sklenice)?

Nejlepší odpověď
iceT

Je důležité vědět z čeho se čepuje,jestli z malého kegu nebo z velkého tankeru.Na pípě jsou třeba páčky,těmi se reguluje tlak a rychlost protékající tekutiny.Taky je podstatné,jak máte pod pípou sklenici položenou,nebo jak ji držíte v ruce,jak pivo pění a spousta dalšího.Ve finále je to jen o cviku.
Kdo si chce pivo vychutnat,měl by si na ně počkat,jinak rychle natočenému pivu spadne pěna hned a ani to pivo není tak dobré.

Další odpovědi
suaeda

Vše o čepování piva je např. na stránkách
http://www.praz­droj.cz/cz/o-pivu/cepovani-piva/jak-se-spravne-cepuje
Osobně mám raději pivo čepované tak jak se to dělalo dříve tj. na dvakrát. Pivo tak nepěnilo, ale přitom pěna vydržela déle. Dnes se to prakticky nikde nedělá, protože je s tím více práce.

Babunka

Odpověď najdeš třeba tady: ozralec.cz/jak-spravne-cepovat-pivo/ ale řekla bych, že je to otázka času. 🙂

Zdroj: ozralec.cz/jak-spravne-cepovat-pivo/

Drap

Neni to nic těžkého,chce jen mít chuť se to naučit a trochu trénovat. Brzy to přijde samo.

jmhad

Ono záleží,kde to pivo točíš,zda v Čechách či na Moravě. V Čechách se pivo točí po skle,aby mělo v sobě vše,co má.Na Moravě se sklenice postaví po pípu a točí se z výšky na několikrát až všechno z piva vyšumí.

Ivetka303

to jmhad: úplná blbost. Na Moravě se čepuje pivo po sklenici. Kdoví v jakým pajzlu jste byl…