iceT

Jak je právně ošetřeno poškození majetku nebo újma na zdraví?

http://www.stre­am.cz/uservide­o/256111-skryta-kamera-v-parku-dost-dobre

K otázce mě inspirovaly komentáře pod videem.
Doplňuji:
Komentáře k videu byly různé,např.že lidé na procházce s sebou mají třeba v kapse mobil a pádem do vody se poškodí ne-li zničí,tak se ptám jestli ti lidé,co tuhle srandu vymysleli,taky myslí na případné důsledky.
Taky třeba mohla tou cestou jít maminka s kočárem nebo starší člověk.A taky se třeba nikdo těch lidí,co tam zahučeli neptal,jestli umí plavat.

Nejlepší odpověď
anonym

iceT, není mi srozumitelná otázka. Samozřejmě že poškození cizího majetku a způsobení újmy na zdraví jsou trestné činy v pojetí našich zákonů. Jde tu však o to, že ve skryté kameře se dějí občas krkolomné kousky a autory pravděpodobně za to nikdo nežaluje. I tady platí pořekadlo: Není žalobce, není soudce.
Doplňuji:
Tohle ošetřeno určitě nějak bude. Autoři musí počítat s tím, že způsobené škody je nutné nahradit. Jinak by jim pár žalob tuhle veselou zábavu určitě znechutilo.
Zřejmě zisk z takovéhle šaškárny vynáší víc, než si dovedeme představit.

Další odpovědi
aramah

To není vtipné, já tam zahučet tak nevím asi bych se tak vesele netvářila :((
Fakt děs…

anonym

Komentáře k videu jsou jen laické, stejně jako většina tady.
Ocko uvažuje logicky, takže jen doplním:

  1. Je to produkováno soukromou TV, která je ze zákona pojištěna za odpovědnostní ško­dy.
  2. Je monitorováno štábem připraveným zasáhnout. Kromě toho při bližším pozorování je patrné, že hloubka je taková, aby ve stoje byla hlava nad vodou.
  3. Nadprůměrná sledovanost a vrozená škodolibost diváků bohatě převýší drobné následky, jež beztak hradí pojišťovna.
  4. Dle zkušeností, většina aktérů to bere s humorem, takže málokdy někdo uplatňuje nějskou škodu. Obvykle tam bývá možnost se převléknout a utřít a nebývá to v mrazivém počasí.
  5. Na neudržované cestě s jistými riziky musí počítat každý, podobně jako na silnicích je také alibistická doložka, že řidič má přizpůsobit jízdu stavu vozovky, kde také může být občas nějaká díra. Stejně tak by mohlo být pod napadaným listím cokoliv, od hada až třeba po starou munici uvolněnou podmáčením.