kokos23

Jak je placena práce v sobotu?V kol­.smlouvě je uvedenoi 25procent ze mzdy.|Při mzdě 100/h,to podle mne dělá asi 200kč.

Jak je placena práce v sobotu?V ko­lekt.smlouvě je 25procent mzdy.Při mzdě 100/h to dělá 200kč.Je to v pořádku?Podo­týkám,že manžel nedostal ani korunu,pouze za odprac.směnu.

Nejlepší odpověď
anonym

Tak to není správně. Příplatek za sobotní směnu (pokud jej zaměstnavatel skutečně platí) je těch 25%. A 25% ze stokoruny je 25,– Kč. To znamená, že za sobotní směnu by měl manžel dostat za každou odpracovanou hodinu 125,– Kč.

Další odpovědi
ivzez

Máte tu kolektivní smlouvu k dispozici? Co přesně je tam sjednáno?

Zaměstnavatel může sjednat poskytování náhradního volna místo příplatku. Potom by příplatek za práci v sobotu náležel až v případě, že by zaměstnavatel neurčil čerpání náhradního volna v následujících 3 měsících.

Reuef

coz za beznou 8 hodinovou pracovni dobu da tech 200kc ocko…