ladaI

Jak je nejlépe umístit čidlo alarmu oxidu uhelnatého v kotelně RD? Na stropě, uprostřed, nebo u podlahy?

Nejlepší odpověď
Drap

Logicky, uprostřed stropu pokud je to možné

Další odpovědi
Kepler

Umístění na stropě by nebylo velkou chybou, vzhledem k tomu že CO je nepatrně lehčí než vzduch. Bylo by ale nepraktické kvůli obsluze. Může být klidně i na zdi. Poplašné zařízení je potřebné umístit především v blízkosti spotřebičů, u kterých je zvýšená pravděpodobnost tvorby zplodin hoření.

Zdroj: http://www.elek­tromaterial-svitidla.cz/fot­ky23024/fotov/_ps_1213­CO08.pdf