zjentek

Jak je možný, že wifi mi ukazuje výbornej signál, ale žádný data se nenačítaj?

  • router není ochoten routovat váš provoz (viz odpověď Dochy)- mohl by to někdo trochu rozebrat a více vysvětlit?

Jinak router je připojenej na síť a „vysílá“ a notesem to 100% taky není ..notes zobrazuje „plnej signál“ a data nikde. Teď to načítá, ale v určitých intervalech to cirka deset minut zase nenačítá vůbec (ale vůbec) a tak furt dokola..

Nejlepší odpověď
AmazedWolf

Je to možné. Může to být způsobeno tím, ze WiFi router neni pripojnej k internetu.

Další odpovědi
Dochy

Jistě. To že máte spojení na router (či AP) ještě neznamená, že:

  • router je připojen do sítě
  • router je ochoten routovat váš provoz
  • nemáte problém s vaším PC/mobilem

„router není ochoten routovat váš provoz“ – může být nastaven aby některé klienty ignoroval, to ale vylučujete („teď to načítá“). Je možná nějaká chyba v konfiguraci, mně se stalo, že se pravděpodobně někdo pokusil (přinejmenším částečně úspěšně) napadnout chybně konfigurovaný server, který pak připojení zahlcoval DNS dotazy a internet pak prakticky nefungoval (občas se něco načetlo).
Možností je víc a bez dalších informací asi jednoznačnou odpověď „co dál“ nezískáš…

gecco

„Viz odpověď Dochy“ – dostaneš se do nastavení toho routeru?
😉
Ta odpověď ´skrývá´ několik možností – např.: máš v QoS přidělenou malou šířku pásma (dovolí jen nízký datový tok). Nebo jsou zavřené porty, přes které tvůj počítač chce komunikovat…
😉
Zkontroluj konfiguraci routeru.

cochee

Nebo prostě jen ISP „to má pokažené“ a závada není na tvém vysílači/přijímači.

Human

WiFi sieť alebo presnejšie AP (router) nemusí byť pripojený aj k internetu. To, či je pripojený k internetu väčšinou spoznáš podľa káblu zapojeného v porte WAN. Ak to ani tak nefunguje, tak asi treba ešte niečo nastaviť v nastaveniach routru alebo je problém na strane ISP (poskytovateľa pripojenia k internetu).

zjentek

gecco, cochee, jáára- co to znamená a jak na to? Můžete doplniť?

cochee

ISP = internetový poskytovatel. Tvoje wifina už není „jeho“ a že ti jede, neznamená, že má co přenášet. Analogie s vodovodem: častokrát se stane, že voda neteče a je to proto, že vodárny někde odstavily hlavní řád, takže přestože tvůj vodovod (od vodoměru po ústí pípy) je OK, jsi bez vody.

jáára

a když dáš příkaz „tracert 8.8.8.8“ tak co ti to ukáže? kde to končí?