bolak

Jak je možný že si ty pochodující kapely nevymlátěj zuby vo nátrubky?

http://www.you­tube.com/watch?v=Oj­cF1CZBwv4

Nejlepší odpověď
annas

Zuby se při hře deformují, ale že by si je hráč při pochodu vyrazil, je nepravděpodobné. Při hře jde o souhru oblčejových svalů, rtu, jazyka, zuby jsou oporou při vytvoření nátisku. Tlak na zubní tkáň nesmí být příliš silný atd.

O problémech se zuby při hře – viz odkaz. http://www.opus­trombonum.wz.cz/zu­by.htm

Doplňuji:
Snad jen v tom případě, kdyby hráč zakopl a měl smůlu, řekl mně jeden trumpetista.

Další odpovědi
baghira

Hard work spell success, říká americké přísloví. Takže trénink.

venkovan

Kdo říká, že si je nevymlátěj.

lukas.zmizik

nemají oni takové chrániče do pusy jako si dával silvestr stalone ve filmu rocky? jen hádám…

bolak

lukas.zmizik: já nevim, ale asi těžko, to by toho moc nenaprskali

já to jednou osobně testoval (bez chrániče) a fakt to vůbec nešlo, stiskneš víc a je to vobubu, necháš to volně a nedáš kloudnej tón

je to záhada

manon

:)) Netuším, to si tedy počkám na odpověď :)