jarzal

jak je možno započítat omylem zaplaceny alimenty 2× ..měsíc dopředu?

alimenty platím dle rozhodnutí soudu k 15tému měsíčně dopředu. Nedopatřením jsem z BÚ odeslal výživné 2×. S matkou se není možno dohodnout na platbě na dva měsíce. Nyní posílá exekutora , protože jsem platbu na další(druhý) měsíc neposlal. Na základě výzvy jejího právního zástupce jsem si musel půjčit a alimenty uhradit ještě jednou. Je to v pořádku (košer? ). Cítím se vydíraný zákonem. Jaké mám právo ?? Byli jsme tam oba.

Odpovědi
Hykam

Já bych to neřešil, měla k 15 dni v měsíci peníze na účtě? měla.
Pokud by stále vyhrožovala exekucí, napsal bych doporučený dopis a zážádal bych platbu navíc vrátit, že jinak podáte žalobu na bezdůvodné obohacení.

alexandra

To se mi zdá nějak divné,že by kvůli jedné nezaplacené částce mohl hned přijít exekutor.Sama ho přece poslat nemůže,napřed to musí někdo řešit,třeba soud nebo policie a tam by jste ukázal účet,že jste to zaplatil dvakrát.A taky jste mohl ten druhý měsíc poslat třeba jenom stovku,jako že se placení nevyhýbáte,ale když jste omylem už poslal dvakrát,tak už nemáte peníze.A jak říká Hykam,zažádal bych o vrácení platby,nebo o vynechání další měsíc.

verka

Mám takové tušení, že skutečně matce stačí prokázat, že v tom druhém měsíci stanovená částka nepřišla. Nechápu ale z čeho zaplatila právního zástupce, když jí ty peníze scházely. Doporučuji, abyste si dokladoval, co jste zaplatil a požádal o změnu výše plateb. U soudu pak doložíte, že jste zaplatil víc. Na vrácení ovšem právo nemáte.

terry

Ona nemůže poslat exe sama od sebe.
Vy přece máte potvrzení o té dvojité platbě. Takže máte doloženo, že jste poslal na měsíc xx výživné toho a toho datumu. Stejného datumu je výživné na měsíc xy.
Váš právní zástupce, popř, jiný právník to potvrdí.