dj.david1234

Jak je možné, že zaměstnavatel dává vždy jen smlouvu na určito na 1 měsíc?

Může to vůbec? Někde jsem slyšel, že může max. 2× tohle udělat a pak musí dat na neurčito..

Nejlepší odpověď
standa

Je to možné proto, že tuto (sice neobvyklou) praxi umožňuje ustanovení § 39/2 zákoníku práce.

Jinými slovy, pokud bude dotčený zaměstnanec souhlasit, může být takovýto pracovní poměr (na dobu určitou 1 měsíce) teoreticky postupně prodlužován až 24× !!!

Další detaily k podmínkám pracovního poměru na dobu určitou naleznete ve zmiňovaném ustanovení § 39.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h2.aspx

Další odpovědi
mosoj

No je to českej vychcanej podnikatel. Může se to a vláda to chce podpořit ještě větším prodloužením !!!!

elektrikář

Tímto trikem si zamněstnavatel zajišťuje že při vypovědi nemusí dát odstupné. Doporučil bych najít jiného zamněstnavatele tento není seriozní.