Jak je možné, že v této kapitalistické době jsou protěžováni úředníci?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/377405-v-kancelarich-ma-byt-maximalne-27-c-nektere-urady-omezuji-cinnost.html

Proč dělníci musí dělat i v padesáti stupních a úředník nemusí?
Ještě jsem nezažil podnikatele, který by řekl,DNES JE VEDRO, BĚŽTE DOMŮ.
Zlatī komunisti, ti takhle lidí nekastovali, všichni museli
pracovat v jakémkoliv počasí.

Nejlepší odpověď
gecco

Lahny…uáááááá­áááááááá…:

  • i za komunistů platil zakoník práce
  • i dnes platí zákoník práce

___
A ty si stěžuješ, že za komunistů se méně dbalo na pracující, než dnes??? – i úředníci jsou pracující!!!
___
A ty nepamatuješ vedřiny nebo uhelné prázdniny???
Za ´komunistů´??
Tak jsi buďto dementní a nebo zblblej… No – možná obojí…
___
Jo – za komunistů jsi zved´ nad hlavu pytel cementu – a dneska jsi rád, že zvedneš sebe a dojdeš si ulevit…
Ale za to nemůžou kapitalisti – za to si, kuwa, můžeš sám…!!!
___
Někde jsi psal, že jsi frézař…
OK…
Jaké otáčky bys zvolil na frézce z karbidovými noži, o průměru 50, na ohraňování mosazi??
Uáááááááá – 😁
Vsadím se, že – nevíš…
___
A to je ten problém…
Moc toho neumíš (ale kdysi si i takových považovali) a dneska ti to, co neumíš, nechce nikdo zaplatit…
No, bodejď – ani ty by sis neplatil neumětela…
___
nes…nerozčiluj…

Další odpovědi
setapouch

Vlastne jsem taky urednik. Zamestnavatel nas sice domu neposlal, ale mame neustale k dispozici pitnou vodu, sem tam meloun nebo zmrzlinu… Nekdy si to koupime sami, jindy je to zdarma od zamestnavatele.

Mozna jde o to, jak ktery zamestnavatel. Rozumny vi, ze se on sam bez zamestnancu neobejde. A mimochodem, uplne stejne se neobejde urednik se bez delnika a delnik bez urednika.

annas

Popletl jste si pojemy protEžovat a protĚžovat.

Uředníci nejsou určitě protěžováni, vznikl by problém s jejich přenášením, pronesli by se.

Při protežování jde nejen o úředníky, ale i o kolabování techniky., jak je možné přečíst v odkazu. Ale určitě svou práci musí udělat, třeba vypočítat všem mzdu, objednat materiál, prodat výrobky atd. To za ně nikdo neudělá, bez úředníků by nemohli pracovat ani ostatní zaměstnanci …

anonym

no nevím jak úředníci, ale tzv. kancelářské krysy se u nás ve firmě nemají špatně. balená voda, káva, ovoce, klimatizace. osm hodin k dispozici internet, telefon a to nejen k práci. za to my, ta spodina pracující v horku, v zimě bez topení. nezávidím jim to. dámy mají z toho makání pěkně vymakané pozadí 🙂

arygnoc

nj, keď sú úradníci >protěžovaní<…
a čo to bude, keď začnú byť protežovaní.

😉

anonym

Lahny, to musíš vkládat tak plytké otázky. Čo bolo, to bolo. Terazky si bez roboty, ale s vidinou krásného starobního důchodu, kdy jsi odpracoval poměrnou část života v klidu, pohodě, bez buzerace, bez banánu a hajzlpapíru. Jo, zlatí komunisté!

lexx

lahny, už zase…až je podnikatel pošle domů kvůli hicu tak na výplatu dostanou kulový a pak řeknou dětičkám sorry, parchanti, jist se nebude

zorro

Gecco, on je snad soustružník – frézař. Pokud si pamatuji, tak na tento obor chodili ti, co se nedostali na zedníka nebo asfaltéra.

arygnoc

setapouch a úradník?
no s pánom bohom.

už mi je jasné, prečo ľudia strávia toľko pobehovanie medzi úradníckymi dverami – ten úradník nerozumie tomu, tamten zasa onomu (a spolu nerozumejú ničomu), a bohvie, či si vôbec rozumejú mezi sebou.

😉

setapouch

Tvoje tupost a omezenost je tu už dostatečně známá, nemusíš ji znovu dokazovat.

arygnoc

práve si prejavil úradnícky postoj k normálnym ľuďom.

a kam mi dáš pečiatku? – to je razítko, keby si nevedel nájsť slovník; ale to by si mal vedieť, pretože slovenský jazyk je úradný jazyk i v českej republike.

😉

setapouch

To není postoj k normálním lidem. To je postoj k tobě. A ty nejsi nic, co by stálo za víc než pět vět.

Mimochodem, slovensky rozumím poměrně slušně. Nerozumím pouze tobě, ale to nemá se slovenštinou nic společného, to je tím, co píšeš za nesmysly.

gecco

Zorro → to ne…
😉
Asfaltér nemusí umět skoro nic… Musí umět asi tolik, jako hajzbába a nebo zametač…
Zedník, dobrej zedník, je i dneska ´zlatem´ placenej (problém – já u zedníků dělal helfra a pořád umím obkládat líp, než kdekterej dneska ´dobře placenej´)…
Ale dobrej obráběč (kovů etc) musí umět víc, než nakopnout revolver… – jinak je to jen pitomec u mašiny…

anonym

Pro gecco
Ano, toto nevím, ale ty mně vypočítej když dostaneš vysoustruženē kolo a máš tam mít počet zubů, jakē zuby budou mít modul, jaké kola (počet zubů kol v dëličce A,B,C,D) popř.na normálnī děličce na jakēm kotouči s počtem zubů to budeš dělat atd.Vypočítat otáčky, vypočītat posuv.
Víš, ono je něco jinēho dělat plochy a dělat ozubená kola.Ano, jsou na to odvalovky, jsou na to obrážečky, ale někdy se kolo musí udělat na klasické fréze.
A na všech tëchto mašinách umím.

gecco

Lahny – a na těch mašinách umíš CO??
Stisknout knoflí a zatáhnout za páku???
A nebo si tu mašinu seřídit, nastavit – a pak dělat bezchybná „ozubená kola“???
___
Známej – strojní zámečník (lepší název pro vyučeného svářeče), vydělává, protože:

  • umí brousit nástroje
  • ví, co je radeco – a i to umí brousit
  • umí to (na)učit

___
Už je to důchodce – ale i tak si pro něj ´šéfové´ jezděj, když ho potřebují.
A k důchodu si vydělá dost na to, aby si mohl zaplatit koníčky… Třeba kování seker a dlát…
___
Umíš aspoň vykout sekeru??
___
Sááákra – co umíš, co umíš natolik dobře, aby mi stálo za to tě zaměstnat a co by stálo zato tvou práci prodat???
Kromě brblání – to by mohli ocenit politici (možná i odboráři)…

anonym

Mašiny umīm seřįdit, ale klasické.Na CNC strojích neumím, protože za komunistü jsem pracoval na klasických a když se zaváděly CNC stroje, tak už byla revoluce a fabrika se rušila.
Zámečník nejsem vyučený, ani kovář, takže nabrousit to umím, vykovat ne.
A v okol í 50 km moje profese NENÍ potřeba, protoże tady máme německē firmy, které potřebují jen cvičené opice na zapracování a na to aby nám mohli vyplácet co nejmenší mzdu ( z Nëmecka se výroba stëhovala sem…stačí si najít na netu, jak se bouřili dělníci v Siemensu,AB­B,Continentalu, Mdexx a podobných firmách, odkud se stěhovali mašiny k nám).
V okolī 50 km se NEVYRÁBÍ český výrobek.

gecco

  1. proč ses dál nevzdělával (neučil) třeba ty CNC
  2. co teda vlastně umíš? – co nenahradí „cvičená opica“???

____
Já su IT – už skoro 30 let – a nestěžuju si, že ´zamlada´ jsme procesory poznali po hmatu, poté jim rovnali nožičky (když se nějakej amatér netrefil do patice) a dneska se musím na desku kouknout, abych viděl, co je CPU…
___
Dneska už se neživím IT, ale spíše matematikou (ale v souvislosti s IT) – změny jsou ´život´…
I když věřím, že můj strejda (vyučenej stolař, ke konci života nástrojař, kterej vrtáky nejen brousil – ale i si speciálky na soustruhu vytáčel – mimochodem – i já, díky němu, umím nabrousit vrták, snad každej, ´z ruky´ líp než s použitím ´nástroje´)…
__________
Tak co vlastně umíš, aby mi stálo zato tě zaměstnat???
_____________­_________
Hele – třeba Barbakan – ani nevím, čím se živí – ale umí vařit, umí připravovat maso (a mnohdy ani neví, jak nad jeho fotkama dobrot slintám*)…
Co umíš ty?
_____________­_______________
*] Barbakane – promiň, že tě v souvislosti s Lahnym zmiňuju…
😉

anonym

Uznáván popletl jsem pojmy, ale z reakcí jsem nabyl dojmu, že jsem byl pochopen.

pro setapouch
Ještě jsem nezažil podnikatele lidumila, který by něco odpustil dělníkům ( ať už v těchto vedrech či mrazech).
Když odstřihla teplárna podnikateli teplo, protože neplatil, tak si zaměstnanci museli přinēst z domova bundy a dëlat v nich.Netekla teplá voda, tak zaměstnanci přinesli z domova kamínky, vysklili okno, roury nahráli z okna a na šatně se ohřīval hrnec s vodou.
Ale to jako úředník asi neznáte.
Ano, dělnīk potřebuje úředníka, ale proč mají úředníci větší privilegia než dělníci?Proč nesměnují atd?

gecco

Lahny – dílem lžeš, dílem si vymýšlíš a dílem závidíš…
Sám nevím, který díl je větší… !!!
___
Uměl bys dělat „úředníka“??

  • znáš zákony?
  • umíš ´s PC´ (aspoň Word, Excel, PowerPoint)?

Ne…
___
A co bys chtěl???

anonym

Zákony sice neznám, ale na počītačích umím ( v tomto podělaném systému jsem už byl na 3!!!rekvalifi­kacích, i na ten počítač a jevmněvto k ničemu, PROTOŽE PRO FIRMY JSEM NEPERSPEKTIVNĪ ( je mi 60 a firmy o takto staré lidí nestojí).Toto mi bylo na několika pohovorech sděleno.

gecco

No jo – není ti 20, nenosíš krátké sukýnky (naostro) – a na počítai umíš to samý (a nebo míň), co taková hezulenka…
___
Co víc k tomu potřebuješ říct???
___
Mně je 49 – a ve svém oboru měsíčně odmítám 2–3 nabídky práce – protože se mi ´nechce´ (nestíhám, nepotřeebuju)…
___
Ale já ti nelhal, že „dělník je světapán“ – ani ti takto nelhali dnešní kapitalisté…
___
Buďto se něco potřebného nauč – a nebo se smiř s tím, že kdo si na sebe nevydělá – práci nesežene…

annas

Rozdíl mezi slovy protežovat a protěžovat je uvedený v archivu. Vložila jsem na toto téma otázku.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-vyznamovy-rozdil-mezi-slovy-protezovat-a-protezovat