pizlicka

Jak je možné, že počítači neublížilo, když na něj spadla sklenka džemu a mrštilo se s ním o zem do kouta?

Mám PC. Je to dva roky, co jsem měla notebook vypnutý na stole a spadla mi na zavřený PC sklenka džemu. Displey v háji. Samozřejmě, já tomu nerozuměla a myslela jsem, že je po počítači. Měla jsem takovou zlost, že jsem jej chytla a mrštila s ním o zem do kouta. Jak je možné, že jsem nechala opravit display a počítač funguje? Je to tím,že byl vypnutý? A bude to mít nějaký vliv na něj do budoucna? Jede po té ráně už dva roky, děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Jakmile je vypnutý (lepší by bylo i bez napálení), počítač vydrží leccos (ani nevadí krátkodobé namočení 😉.
Takže počítač jako takový nemusel po ráně marmeládou, kromě displaye, doznat vůbec žádné úhony (dokonce je to pravděpodobné). Švihnutí do kouta už není tak ´něžné´, ale i to mohl bez úhony přestát…
😉
Takže po výměně displaye prostě běží – jakoby se mu nic nestalo – není to tak kuriozní, jak se ti asi zdá – už jsem ´potkal´ i horší nehody…
😉
Do budoucna – pokud už dva roky jede, neměly rány zřejmě na funkci vliv – poběží i nadále…
😉

Další odpovědi
Dochy

Stávaj se různé věci. To že byl vypnutý mohlo mít vliv na přežití harddisku (pokud tam není SSD). Notebooky (nevím jestli všechny, nebo jen některé) mají jakousi detekci pádu (vyhodnocení podle senzorů zrychlení) a v případě pravděpodobného pádu zaparkují hlavičky. Přesto – nic není 100% a vypnutý disk je ohrožen méně než běžící i když zaparkovaný. Že se neulomilo nic dalšího je tak trochu zázrak. A ano, je tady riziko, že pád způsobil někde nějakou mechanickou závadu, která se může jednou projevit – třeba až ten počítač posuneš o 10cm po stole… (po dvou letech to riziko už nebude moc velké, je velká pravděpodobnost, že pokud by se nějaká závada měla projevit, tak už by se projevila)